Beşiktaş NBA yıldızlarıyla sıcak temasta

10 Ağustos 2011 09:01 NTV Spor

Los Angeles Lakers'ın süper yıldızı Kobe Bryant'ın transferi için ABD'ye giden başkan Yıldırım Demirören ve yönetici Şeref Yalçın, antrenör Ergin Ataman'ın isteğiyle bir diğer NBA yıldızı Kevin Durant'ın menajeriyle de görüştü.

Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, yönetici Şeref Yalçın ile birlikte geçtiğimiz hafta içinde ABD’de Kobe Bryant’ın menajeri Rob Pelinka ile iki görüşme yapmış ve transfer için son teklifini sunmuştu.

Toplantılarda Beko Basketbol Ligi ve Beşiktaş hakkında detaylı bilgiler sunan Demirören ve Yalçın, Kobe’ye aylık 700 bin dolarlık teklif sunmuştu. Yıldız oyuncudan gelecek cevabı bekleyen Beşiktaş cephesi, antrenör Ergin Ataman’ın isteğiyle Los Angeles’ta bir başka süper yıldızın transferi için görüşmelerde bulundu.

Kevin Durant’in menajeri Aaron Goodwin’e ulaşan Beşiktaş, NBA’in sayı kralını transfer etmek için bir toplantı yaptı. Menajer Goodwin, oyuncusunun Avrupa’ya gitmek istediğini söylerken, Beşiktaş’tan aylık 700 bin dolar istedi. Ancak siyah-beyazlı yönetim, Kevin Durant’in Kobe Bryant kadar ses getirmeyeceği ve sponsor ilgisi çekmeyeceğini düşündüğü için Durant’e resmi bir teklif sunmadı.

Menajer Goodwin, yaptığı açıklamada Beşiktaş’ın yanı sıra Rusya ve İspanya’dan birkaç takımla görüşme halinde olduklarını ifade etti. Goodwin, Durant’in Çin’e gitmeyi düşünmediğini vurguladı.

Öte yandan NBA’deki birçok farklı basketbolcunun menajeri, oyuncularını Beşiktaş’a önermeye devam ediyor. Son olarak geçen sezon Milwaukee Bucks forması giyen Corey Maggette de Beşiktaş’a önerildi.

NBA’de yaklaşık 10 milyon dolarlık sözleşmesi bulunan Maggette, Deron Williams ile birlikte siyah-beyazlı kulüpte oynamak için aylık 30 bin dolar talep etti. Ancak Beşiktaş oyuncuyla ilgilenmediğini belirterek bu teklifi reddetti.

Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Yorumlar

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.