David Hawkins Beşiktaş’ta

19 Ağustos 2011 17:39 NTVSpor.net

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı, tecrübeli basketbolcu David Hawkings ile sözleşme imzaladı.

Tecrübeli basketbolcu David Hawkins, Beşiktaş ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

26 Ağustos Cuma günü İstanbul'da olacak olan yeni transfer David Hawkins, 27 Ağustos Cumartesi günü de sağlık kontrolünden geçirilecek.

David Hawkins kimdir?
28 Ekim 1982 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington'da dünyaya gelen David Hawkins, 1.95 cm boyunda ve 102 kg ağırlığında olup guard ve forvet mevkilerinde oynuyor.

Kariyerinin son beş sezonunu Euroleague’de Armani Jeans Milano, Montepaschi Siena, Lottomatica Roma gibi Avrupa Basketbolu'nun önemli kulüplerinde çift haneli sayı istatistikleri tutturarak geçiren David Hawkins, 2010-2011 sezonunda Armani Jeans Milano ile Euroleague’de 13 sayı, 3 rebound, 2.7 asist, İtalya Liginde ise 13.6 sayı, 3.9 rebound, 2.8 asist istatistiklerine sahiptir. Tecrübesinin yanında kuvvetli fiziği, sert oyun karakteri ve mücadeleci yapısıyla tanınmaktadır. Maçın bütününe yaydığı enerjisi, kontaktan çekinmeden oynaması ve “winner” karakteri  Avrupa Basketbolunda kendine iyi bir kariyer oluşturmasını sağlamıştır.

Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Yorumlar

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.