Hakan Üstünberk görevinden istifa etti

6 Ocak 2012 14:24 NTVSpor.net

Galatasaray basketbol şubesinde istifa depremi yaşanıyor. Şubenin ayağa kalkmasında ve başarılarında önemli rolü olan, sorumlu yönetici Hakan Üstünberk, görevinden istifa etti.

Galatasaray basketbolunda şok gelişme... Basketbol şubesinin ayağa kalkmasında önemli rol oynayan yönetici Hakan Üstünberk, görevinden istifa etti.

Adnan polat'ın başkanlığı döneminde Yönetim Kurulu'na giren Hakan Üstünberk, yeni Başkan Ünal Aysal'ın listesinde yer almamıştı. Üstünberk buna rağmen Yönetim Kurulu tarafından Galatasaray Erkek-Kadın ve Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımları’nın tek yetkili sorumlusu olarak atanmıştı.

51 yaşındaki Hakan Üstünberk, antrenörlüğe Oktay Mahmuti'yi getirdikten sonra Galatasaray Medical Park erkek basketbol takımında büyük değişim yaşandı. Sarı-kırmızılılar Beko Basketbol Ligi'nde finale kalırken, Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonu olup, THY Euroleague'de TOP 16'ya kadar yükselmişti.

Üstünberk döneminde Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı da Dünya Şampiyonluğu'na ulaştı.

HAKAN ÜSTÜNBERK'TEN AÇIKLAMA GELDİ
Hakan Üstünberk, istifasıyla ilgili olarak "22 aydan bu yana büyük bir yoğunlukla sürdürmeye çalıştığım Basketbol Şube Sorumluluğu görevim esnasında gerek aileme gerekse işlerime yeterince vakit ayıramadım. Bu uzun süreç şahsımı da oldukça yormuştur.

Bir süreden beri Sayın Başkanımız Ünal Aysal’a bayrağı yukarıda belirttiğim sebeplerden dolayı devretmek istediğimi ifade ettim. Ancak değerli Başkanımız başarılı giden şubenin yöneticisini değiştirmek istemediğini, bunun bir Galatasaraylılık görevi olduğunu söyleyerek bu talebimi kabul etmedi.

Gelmiş olduğumuz noktada Başkanımız da bu kez beni anlayışla karşıladı, aileme ve işime sarılmama onay verdi. Yaşamış olduğum bu süreçte şahsımdan tam desteğini esirgemeyen değerli Başkanımız başta olmak üzere, Yönetim Kurulu Üyelerine, tüm teknik ekibimize, sporcularımıza, bu yolda bana eşlik edenlere ve tüm taraftarımıza teşekkür ederim. Bundan sonra da elimden geldiğince Kulübümüzün hizmetinde olacağımı tüm dostlarımla paylaşır, saygılarımı sunarım" ifadelerini kullandı.

Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Yorumlar

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.