Messina geliyor!

31 Ocak 2013 10:38 NTVSpor.net

12 Dev Adam'da Ettore Messina sesleri... 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Basketbol Takımı'nın yeni koçu Messina oluyor. Basketbol Federasyonu, İtalyanların dünyaca ünlü koçu Messina ile büyük ölçüde anlaşmaya vardı.

12 Dev Adam'ın yeni koçu Ettore Messina oluyor. Milli Takım, İtalyanlar'ın dünya ünlü koçu Messina ile büyük ölçüde anlaşmaya vardı.

Tanjevic'in görevden ayrılmasının ardından A Milli Takım’ın yeni patronu için en önemli aday Ettore Messina'ydı.

Türkiye Basketbol Federasyonu, Messina ile yaptığı görüşmelerden olumlu yanıt aldı. Cska Moskova'nın başında bulunan Ettore Messina, Rus kulübüyle olan sözleşmesindeki bazı pürüzleri giderdikten sonra, A Milli Takım ile sözleşme imzalayacak.

Ettore Messina'nın kariyeri sayısız başarıyla dolu... Çalıştırdığı takımlara Euroleague'de 7 kez Final-Four oynatan İtalyan koç, dördünde kupayı kaldırdı. İki kez de Euroleague’de yılın koçu ödülüne layık görülen Messina, geçen sezon NBA takımlarından Los Angeles Lakers'ta Mike Brown'un yardımcılığını yapmıştı.

Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Yorumlar

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.