Bursaspor'un yeni stadı yükseliyor (VİDEO)

18 Nisan 2012 16:15 NTVSpor.net

Bursa'da yapımı devam eden Büyükşehir Belediye Stadyumu'nun inşaatı son hızla devam ediyor! İşte stadın son durumu!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyumu gezen Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, "Burada dünyadaki eşdeğerleriyle kıyaslanabilecek dev bir eser yükseliyor" dedi.

Bursa’da geçtiğimiz hafta yapılan spor çalıştayına katılan Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, yoğun programının önemli bir kısmını Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyuma ayırdı. Genel Müdür Mehmet Baykan, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte stadyum inşaatını gezdi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ve Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar’ın da eşlik ettiği inceleme gezisinde, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

DEV BİR ESER YÜKSELİYOR
Kısa zamanda önemli bir mesafe kat edildiğine tanık olduğunu dile getiren Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, "Dev bir eser yükseliyor. Sadece Bursa’nın değil, Türkiye’nin gururu olacak. Dünyada eşdeğerleriyle kıyaslanabilecek bir eser yükseliyor. Burada sadece bir spor tesisi değil, kültür, sanat ve yaşam merkezi yükseliyor. Stadın sadece içine değil bütünüyle baktığınızda, çevresini de gördüğünüzde Nilüfer Çayı ve çevresinde oluşturulan bant, yeşil alan, spor tesislerinin Bursa’ya ayrı bir güzellik ve özellik katacağına inanıyorum. Bu güzel eser nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımızı kutluyorum, tebrik ediyorum" dedi.

ULUSLARARASI ORGANİZASYONLARA KATKI
Bir spor adamı olarak spor tesislerinin, stadyumların haftada 1, 15 günde bir kullanılan alanlar olmasını kabullenemediğini ifade eden Baykan, "Bu projede temelinden çatı aktivasyonuna kadar çok değişik mimari uygulamalar, sosyal anlamda şehre ve ülkeye katkı sağlayacak önemli çalışmalar yapılıyor. Bir an önce tamamlanmasıyla mevcut kapasitesiyle Bursa’ya, Türkiye’ye, yakında ülkemizin talip olduğu uluslar arası organizasyonlarda dünya çapında, Avrupa çapında memleketimize katkılar sağlayacak" diye konuştu.

TÜRKİYE'NİN PRESTİJ OLACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise yeni stadyumun uluslararası arenada da Türkiye’ye prestij kazandıracak bir eser olduğunu vurguladı. UEFA’nın en son kriterlerine uygun olarak yapılan stadyumda çalışmaların gece gündüz devam ettiğini hatırlatan Başkan Altepe, önümüzdeki yıl stadyum inşaatın tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

VİDEO GALERİ

Timsah Arena'nın son durumu
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Yorumlar

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Manşetler

tüm haberler için tıkla

YAZARLAR

EURO 2016 - Fikstür

EURO 2016 - Gruplar