Adliyedeki belgeler TFF'ye ulaştı

20 Temmuz 2011 14:01 NTV Spor

Futbolda 'Şike Soruşturması'nda kritik günlerden biri daha yaşanıyor. Emniyet Müdürlüğü, savcılık ve Türkiye Futbol Federasyonu eksenindeki belge alışverişi başladı... 26 klasörde toplanan belgeler TFF'ye geldi.

Soruşturma kapsamında, Türkiye Futbol Federasyonu’na verilmesi planlanan belgeler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde çoğaltıldı ve Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. 26 klasörde toplanan belgeler, Adliye'nin ardından da TFF'ye ulaştırıldı.

KLASÖRLER TFF'YE ULAŞTI
Savcılığın son incelemesinin ardından belgeler, 26 klasör halinde Türkiye Futbol Federasyonu'na ulaştırılmak üzere yola çıktı ve az önce TFF'ye geldi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen belgeler, özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Hakan Karaali tarafından incelendi. Savcı Karaali'nin uygun gördüğü 26 klasör belge daha sonra TFF'ye polis nezaretinde gönderildi.

BELGELER, KOZMİK ODADA İNCELENECEK
Bu belgeler, Türkiye Futbol Federasyonu merkezinde hazırlanan kozmik odada incelenecek. Federasyon bünyesinde oluşturulan etik kurul da belgeleri inceledikten sonra şike soruşturmasında izleyeceği yolu belirleyecek.

Federasyonun alacağı son kararlar da etik kurulunun sunacağı raporun ardından belli olacak.

AYDINLAR DA BELGELERİ BEKLEDİKLERİNİ AÇIKLAMIŞTI
Türkiye Futbol Federasyonu olarak acele bir karar almak istemediklerini ifade eden TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, salı günü yaptığı açıklamada, "Doğru karar almak istiyoruz. Şu ana kadar elimize ulaşmış bir belge yok. Yarından (bugün) itibaren belgeler bize geliyor. Dolayısıyla biz yarından itibaren bu süreç hakkında daha sağlıklı konuşabiliriz. Bunları gördükten sonra kararımızı vereceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

VİDEO GALERİ

Adliyedeki belgeler TFF'ye ulaştı
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Yorumlar

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Manşetler

tüm haberler için tıkla

YAZARLAR

EURO 2016 - Fikstür

EURO 2016 - Gruplar