İşte Beşiktaş’ın yeni stat projesi!

23 Şubat 2013 22:10 NTVSpor.net

Beşiktaş yönetimi taraftara stat müjdesi vermeye hazırlanıyor. Yeni stat projesinin detayları Sabah Gazetesi’nde yer alırken; projeden sorumlu yönetim kurulu üyesi Umut Güner önemli açıklamalar yaptı.

Sabah Gazetesi’ne konuşan projeden sorumlu yönetim kurulu üyesi Umut Güner, önemli proje detayı hakkında önemli bilgiler verdi.

Projeye göre, denize bakan kuleler ve tarihi yapı aynen korunacak. Stadın çevresinde bu tarihi yapıyla uyumlu bir atmosfer oluşturulacak. Bunun için özel taş ve sütunlarla stat çevrelenecek.

500 ila 750 araçlık bir otopark alanı da olacak stadın 40 bin kişi kapasitesili olması bekleniyor.

Projeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Güner, Beşiktaş'ın kuruluşuna atıfta bulunarak, kapasitenin 40 bin 903 olmasını düşündüklerini söyledi. Projede stadın çatısı şeffaf görünüyor.

Stat, sadece futbol maçlarına değil; sanat, müzik, spor ve kongre dahil olmak üzere her türlü organizasyona ev sahipliği yapacak. Statta tribünler iki kat olacak. Alt ve üst tribün arasında 2'şer kat loca inşa edilecek.

Beşiktaş yönetimi stadı 100-120 milyon dolar maliyetle sadece 18 ay içinde tamamlamayı planlıyor.

VİDEO GALERİ

Beşiktaş'ın yeni stat projesi

FOTO GALERİ

İşte Beşiktaş'ın stat projesi
Klavye okları ile haberler arasında gezinebilirsiniz

Yorumlar

Yorumunuz moderatörlerimiz onaylamadığı sürece sadece arkadaşlarınız tarafından görülecektir. İlginiz için teşekkür ederiz.

Manşetler

tüm haberler için tıkla

YAZARLAR

EURO 2016 - Fikstür

EURO 2016 - Gruplar