Ercan Taner

Final-Four başlarken...


Çok heyecanlıyım, kupa İstanbul’da kalacak mı diye...

Çok heyecanlıyım, kupa İstanbul’da kalacak mı diye... Geçen ayın en değerli oyuncusu Udoh ile sezonun en iyi 5’ine giren Bogdanovic ve Avrupa’nın en iyi antrenörü Obradovic, Fenerbahçe’de... Bence, kağıt üzerinde seyirci avantajını da katarsak, Fenerbahçe erken finali Real Madrid ile oynayacak... Set oyununu başarıyla uygulayan, çok disiplinli ve savunma inadı çok iyi olan Fenerbahçe’ye karşı Real Madrid, yetenekli ve hücum gücü yüksek oyuncularıyla, maçı kolay bırakmayan bir takım... Olympiakos ise her zaman takım kimyasıyla sonuca gitmeyi hedefliyor... CSKA Moskova, oyun devamlılığında bu sezonun sonuna doğru problemler yaşasa da her zaman bir ekol... Güzel bir basketbol şöleni yaşayacağız... Başarılar Fenerbahçe..

BULGAR MEHMET!
Stankovic dönemi Fenerbahçe... Süleymaniye Sirkeci’den alınan genç bir oyuncu, orta sahada hemen kendini gösterdi... Lakapların bol olduğu yıllar... Bu genç oyuncu hemen dikkatleri üzerine çekmiş, sonra sessizce sahalardan çekilmişti. Bulgar Mehmet adını ben unutmadım. Şimdi U-17 Milli Takımı’nın başında ve başarın için tebrik ediyorum seni Mehmet Hacıoğlu... Gençlere ihtiyacımız var...

KURGU!
Maçlar 4 dakika özet halinde montajlanıp, televizyonlara servis ediliyor... Bu hafta, Bursaspor-Beşiktaş maçının özetini beğenmedim. Q7 üzerine kurgulanmış bir özet olmaz... Sert hareketleri sadece o yapmadı... 5 tane faul sayarım... Mesela Bilal, çift ayak, direkt rakibe kayarak müdahale... Adalet terazisi rica ediyorum montajı yapandan... Süre 4 dakika olmasın, 6.5 dakika olsun bu tür maçlarda... Zaten her maçta hobimdir, not tutarım, ben de yazarım bundan sonra! En azından adalet kağıtta durur ve siz de okursunuz!

FUTBOLCU İHRACATI...
Geçen hafta açıklandı, dünyada en çok futbolcu alınan ülke Brezilya... Fransa ve Arjantin, ilk üç içindeler... Ne var bunda, normal diyebilirsiniz... Anormallik ise şu; ilk 50 içinde Venezuela, Bulgaristan, Mali, Finlandiya var ama kim yok biliyor musunuz? Türkiye! Yazık oluyor gençlere! “Dur” deyin bu işe, ne yapacaksanız yapın... Paralar çöpe gidiyor, çöpe!

BRAVO KIZLAR!
10 yıl anlattım voleybolu... Milli Takım’ın ilk kez Avrupa Şampiyonası’na katılmasına yerinde tanık oldum... Kızlar ve erkeklerde zaman zaman iyi sonuçlar alıyorduk voleybolda ama VakıfBank’ın oyuncuları çıtayı inanılmaz yükselttiler... Yine dünya şampiyonluğu, uzayda turnuva olsa, bizim sporcular orada da kupayı alır... Türk voleybolu bize zirveye nasıl çıkılır gösterdi...