2 saat 15 dakikalık tarihi mücadele!

DIĞER SPORLAR NTV Spor 09 Eylül 2018 - 18:05
İsmail Balaban

Antalya'nın Elmalı ilçesinde bu yıl 666'ncısı gerçekleştirilen Elmalı Yağlı Güreşleri'nde son gün mücadeleleri nefes kesti.

Ata sporu güreşin "ilk er meydanı" olarak kayıtlara geçen ve Elmalı ilçesindeki Recep Gürbüz Güreş Sahası'nda gerçekleştirilen organizasyonun son gününde, İsmail Balaban ile Ali Gürbüz arasındaki yarı final mücadelesi ise tarihe geçti.

72'si başpehlivan, bin 600'ün üzerinde güreşçinin katıldığı organizasyonun yarı finalinde, iki güreşçinin yoğun yağış altındaki mücadelesi 2 saat 15 dakika sürdü.

Tarihe geçen mücadelenin sonunda adını finale yazdıran isim İsmail Balaban oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, 666. Elmalı Yağlı Güreşleri yarı finalinde 2 saat 15 dakika boyunca güreşerek tarihi bir mücadeleye imza atan İsmail Balaban-Ali Gürbüz ikilisini telefonla arayıp tebrik etti.

Ali Gürbüz'ü tarihi mücadelenin sonunda saf dışı bırakan İsmail Balaban, finalde, Nedim Gürel'i eleyen Orhan Okulu ile karşılaştı. 

2 saat 15 dakikalık yarı finalin yorgunluğunu finalde hisseden İsmail Balaban, aşırı su kaybı nedeniyle yaşadığı kramplar sonrasında güreşe devam edemeyince Orhan Okulu şampiyonluğa ulaştı.

Kırkpınar'ın son başpehlivanı Orhan Okulu, Elmalı Yağlı Güreşleri'nde üst üste 6. kez şampiyon oldu.