Süper Lig'de yılın 'Süper'leri seçildi

FUTBOL NTV Spor 12 Eylül 2018 - 23:31

Spor Toto Süper Lig'de 2017-2018 İlhan Cavcav Sezonu'nun en iyilerine ödüllerinin verildiği "Futbolun Süperleri" ödül töreni gerçekleştirildi.

2017-2018 Spor Toto Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu'nun "Süper"leri ödülleri, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Futbolun Süperleri" gecesinde sahiplerini buldu.

Türkiye Futbol Federasyonu ve Digiturk ortaklığında ilk kez gerçekleştirilen Futbolun Süperleri ödül törenine Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, TFF Başkanı Yıldırım Demrören, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, UEFA Onursal Başkanı Lennart Johansson, UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Juan Luis Larrea Sarobe, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, FIFA ve UEFA'ya üye ülke federasyonların genel sekreter ve temsilcileri, A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, beIN Media Grup CEO'su Yousef Al-Obaidly, kulüp başkan ve yöneticileri, Türk futbol ailesinin paydaşları ile medya mensupları katıldı.

Son haftaya kadar süren şampiyonluk yarışı ve kümede kalma mücadelesi ile futbol tarihine geçen sezonun en iyilerinin onurlandırıldığı gecede Marcel Desailly ve Ruud Gullit gibi ünlü yıldızlar da yer aldı.

10 ayrı kategoride gerçekleştirilen Futbolun Süperleri Gecesinde verilen 2017-2018 sezonu en iyileri ödülleri şöyle:

YILIN SÜPER KALECİSİ: FERNANDO MUSLERA 

YILIN SÜPER DEFANSI: PEPE

YILIN SÜPER ORTA SAHASI: EMRE BELÖZOĞLU

YILIN SÜPER FORVETİ: BAFETİMBİ GOMİS

YILIN SÜPER FUTBOLCUSU: BAFETİMBİ GOMİS 

YILIN SÜPER TÜRK TEMSİLCİSİ: CENGİZ ÜNDER

YILIN FAIR-PLAY DAVRANIŞI: MUHAMMET DEMİR

YILIN SÜPER TEKNİK DİREKTÖRÜ: FATİH TERİM

YILIN SÜPER GOLÜ: RİCARDO QUARESMA (Beşiktaş-Fenerbahçe maçında attığı trivela golü)

YILIN SÜPER 11'İ: Muslera - Mariano, Skrtel, Pepe, Adriano - Emre Belözoğlu, Rodrigues, Visca, Talisca, Burak Yılmaz, Gomis