"Hatamı telafi ettiğim için mutluyum"

Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 100 metrede altın madalya kazanan Usain Bolt, 2009'da kaybettiği unvanını geri kazandığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

NTV Spor 12.08.2013 - 18:09

Jamaikalı sprinter Usain Bolt, Moskova'da düzenlenen Dünya Atletizm Şampiyonası'nda 100 metrede kazandığı altın madalyanın ardından düzenlenen basın toplantısında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

2 yıl önce Daegu'daki Dünya Şampiyonası'nda hatalı çıkış yaptığı için 100 metrede yarışamayan Bolt, bu hatasını geç de olsa telafi edebildiği için mutlu olduğunu dile getirdi.

Bolt, "Bu Daegu'nun rövanşı değildi. Daegu'da hata yaptım ama buraya gelip bu hatayı düzelttim. Aslında daha iyi bir derece yapmayı planlıyordum. Ancak hava şartları da mükemmel değildi. Yine de unvanımı geri kazandığım için mutluyum" şeklinde konuştu.

Atletizm dünyasına bomba gibi düşen doping olaylarıyla ilgili yorum yapmaktan kaçınan Usain Bolt, ilaçların isimlerini dahi bilmediğini ifade etti.

Bolt ayrıca takımı Manchester United'ı Community Shield şampiyonluğundan ötürü kutlarken, Zinedine Zidane'dan sonra favori futbolcusunun Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo olduğunu dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...