Isinbayeva altın madalyayla veda etti!

14. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar sırıkla atlamada altın madalyayı Elena Isinbayeva kazandı. Rus sporcu, bu şampiyonadan sonra profesyonel spor hayatına ara vereceğini açıklamıştı.

NTV Spor

13.08.2013 - 23:20

14. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar sırıkla atlamada altın madalyayı Rus Elena Isinbayeva kazandı.

Rusya'nın başkenti Moskova'da devam eden şampiyonanın 4. gününde kadınlar sırıkla atlamada Isinbayeva 4.89 metrelik atlayışıyla altın madalyaya uzanırken, ABD'den Jennifer Shur 4.82 ile gümüş ve Küba'dan Yarisley Silva 4.82 ile üçüncü oldu.

Kadınlar sırıkla atlama finalinde 4.89 atlayarak şampiyon olan Isinbayeva daha sonra çıtayı 5.07'ye yükselterek kendine ait dünya rekorunu kırmayı denedi. Üç hakkında da başarılı olamayan Rus sporcu, 3. kez dünya şampiyonu olarak kariyerine bir altın madalya daha ekledi.

Zürih'te 2009 yılında 5.06 metre atlayarak dünya rekoru kıran Isinbayeva kariyerindeki ilk şampiyonluğunu bugün altın madalya kazandığı Moskova'nın Luzhniki Stadı'nda elde etmişti.

Isinbayeva 23 Haziran'da yaptığı açıklamada bu şampiyonadan sonra profesyonel spor yaşantısına bir süre ara vereceğini açıklamıştı.

Sayfa Yükleniyor...