"Fotoğrafı çerçeveletilecek futbolcu"

EURO 2016'da 6. büyük turnuva deneyimini yaşayan Andres Iniesta, İspanya'nın şampiyonadaki en önemli kozlarından biri. Vicente del Bosque'nin saha içindeki lideri, İspanyol basınının manşetlerini süslemeye devam ediyor.

NTV Spor

15.06.2016 - 14:03

Seneler geçse de İspanya Milli Takımı'nda Iniesta gerçeği değişmiyor.

Xavi, Busquets, Xabi Alonso başta olmak üzere yan yana oynadığı her oyuncuyu öne çıkardığı kadar kendi kariyerini de parlatan 32 yaşındaki oyuncu, bir kez daha İspanyol basınının manşetlerini süslüyor.

Marca gazetesi, İspanya'nın Çek Cumhuriyeti ile oynadığı maçta ortaya koyduğu üstün performans ve Pique'ye yaptığı harika asistle adını yine manşetlere yazdıran Iniesta'yı "Fotoğrafı çerçeveletilecek futbolcu" olarak nitelendirdi.

Takım arkadaşlarının tecrübeli oyuncuyla ilgili olumlu görüşlerine yer veren gazete, Iniesta'nın Çek Cumhuriyeti maçında karşısında 7 rakip oyuncu varken çekilen bir fotoğrafını da inceledi.

Marca gazetesinde yer alan makalede daha önce de İtalya ve Hırvatistan ile oynanan karşılaşmalarda benzer bir şekilde marke edilmeye çalışılan Iniesta'nın bir futbol cambazı gibi rakiplerinden sıyrılmayı başardığı vurgulandı.

İspanya'nın kazandığı tek dünya kupasını kazandıran golü kaydeden Iniesta, EURO 2016'da 6. büyük turnuva deneyimini yaşıyor.

Sayfa Yükleniyor...