Gareth Southgate oyundan memnun değil

İngiltere Milli Takımı Teknik Direktörü Gareth Southgate, Danimarka maçı sonrası açıklamalar yaptı. Southgate, "Turnuvada daha ileriye gitmek istiyorsak bundan daha iyisini yapmamız gerekiyor" dedi.

Haber Merkezi - NTV Spor 20.06.2024 - 22:11
Gareth Southgate oyundan memnun değil

2024 Şampiyonası () C Grubu'nda iki maç sonunda 4 puan alan 'nin teknik direktörü , takımının performansını yeterli bulmadığını söyledi.

Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvadaki ilk maçında Sırbistan'ı 1-0 yenen İngiltere, ikinci müsabakasında Danimarka ile 1-1 berabere kaldı.

➡ EURO 2024 HABERLERİ

Southgate, Frankfurt Arena'da Danimarka ile yapılan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Mücadelede iyi bir performans sergilemediklerini aktaran 53 yaşındaki teknik adam, "Oyunun kontrolünü elimizde tutmakta zorlandık. Turnuvada daha ileriye gitmek istiyorsak bundan daha iyisini yapmamız gerekiyor." dedi.

"İlk iki maçtaki performans bizi hayal kırıklığına uğrattı." diyen Southgate, "Bu yüzden oynadığımız maçları iyi analiz etmek ve sorunlarımıza çözüm bulmak zorundayız. Seviyemizin daha yüksek olması gerektiğinin farkındayız. Daha iyisini yapabileceğimizi de biliyoruz. Şu ana kadar olanlar benim sorumluluğumda. Takımı yöneten benim." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...