İngiliz medyasından ağır eleştiri! "Aptallık"

İngiltere, İzlanda'ya 2-1 yenilerek elenirken; İngiliz medyasının hedefinde oyuncular ve menajer Roy Hodgson vardı. 'İngiltere tarihinin en büyük utancı', 'İngiltere utanç verici bir şekilde elendi' başlıkları kullanırken, Daily Express gazetesi "Aptallık" başlığını attı.

NTV Spor 28.06.2016 - 11:15

İngiliz medyası, İzlanda'ya 2-1 yenilerek Euro 2016'ya veda eden ülke milli takımını yerden yere vurdu. Gazelerin yenilgiyle ilgili ortak kelimesi "utanç verici" oldu. Haberlerde ve yorumlarda oyuncular ile maçın ardından istifa eden menajer Roy Hodgson'ı ağır bir şekilde eleştirildi.

The Daily Telegraph gazetesi "İngiltere'nin en büyük utancı" başlığını kullandığı haberde, gazetenin yorumcularından Paul Hayward sonucu "Büyük utanç" olarak nitelendirdi.

The Guardian'dan Daniel Taylor da aynı tür ifadelere yer verirken, İngiltere'nin performansınının 'küçük düşürücü' olduğu yorumunu yaptı. The Guardian'da sonucun İngiltere Milli Takım tarihinin en büyük hayal kırıklığından biri olduğu vurgulanırken, "Grup maçlarında takım olumlu sinyaller verdi; ancak Nice'deki maçta her şeyin kötü gittiğinin ortaya çıktı. İngiltere'nin taktik olarak kafasının karışıktı ve takım parçalanmış bir görüntü çizdi" denildi.

Daily Mail gazetesi faturanın kesildiği menajer Roy Hodgson'ın gidişini "İyi kurtuluş" olarak nitelendirdi. "İngiltere'nin yıldızları 323 bin nüfuslu İzlanda'ya elendi' denildi ve "Roy Hodgson dakikalar içinde bıraktığını açıkladı ve biz de bundan memnunuz" diye yazdı.

En ağır ifadeler kullanan gazete ise Daily Express oldu. 'Aptallık' başlığını atan Daily Express, "Hart'ın hataları kadar Hodgson için de utanç verici" yorumunu yaptı. 

Milli takım kaptanı Wayne Rooney ve oğlu Kai'nin maç sonu tepkilerinin yer aldığı iki fotoğrafı ana sayfasından okuyucularıyla paylaşan The Sun, arka sayfasında Roy Hodgson'ın fotoğrafını tercih ederken, mağlubiyet için "içler acısı" ve "yüz kızartıcı" ifadelerini kullandı.

Kaleci Hurt'ın hatalarına gönderme yapılan yorumlarda bir çok oyuncu da eleştirilerden nasibini aldı. Oyuncuların çoğunun maçta hayal kırıklığı yarattığına vurgu yapıldı; eski oyuncu ve ünlü yorumcu Gary Lineker de, "Tarihimizin en kötü yenilgisi. İngiltere, volkanları futbolcularından daha çok olan ülkeye yenildi. İzlanda iyi oynadı" mesajını paylaştı.

Sayfa Yükleniyor...