"O vaziyette oynatamazdık"

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Kazakistan galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. Maç öncesinde taraftarların protestosu nedeniyle stadı terk eden Volkan Demirel’in geri gelmesini kendisinin talep ettiğini belirten Terim, “Volkan’ı o vaziyette oynatamazdık” dedi.

NTV Spor 17.11.2014 - 01:45

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, A Milli Takım'ın 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Kazakistan'ı 3-1 yendiği maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Maç öncesinde taraftarların protestosu nedeniyle stadı terk eden Volkan Demirel'in geri gelmesini kendisinin talep ettiğini ifade eden Terim, olayı detaylı bir şekilde değerlendirdikten sonra bu konuda konuşmak istediğini söyledi.

“PES ETMEYECEĞİZ”
Bu galibiyet umarım herkese moral olur. Umarım bundan sonraki maçlarımızın tamamını kazanırız. Grupta daha önce oynadığımız maçlarda kredilerlimizi yirtidik. Ama pes etmeyeceğiz. Bugün çok iyi oynadık özellikle, ilk yarı muhteşem bir oyun oynadık. Oyunun tamamı bizim kontrolümüz altında geçti” dedi.

“VOLKAN SOYUNMA ODASINDAYDI”
Maç öncesinde Volkan Demirel'in stadı terk etmesini değerlendiren Terim, “Yaşanan  süreç sonrası, soyunma odası ve dışarısı, olayların hepsini beraber konuşacağız. Biz de bu süreci hep birlikte değerlendireceğiz. Ne söylesem yanlış olur, Volkan'la ve diğer arkadaşlarla görüşmem gerekiyor. Yanlış bilgi vermeyelim, herkesi doğru bilgilendirelim. Volkan soyunma odasındaydı, ancak oynayamayacak durumdaydı. Üzgündü, gitti, geri gelmek zorundaydı esame listesinde olduğu için... Beli de ağrıdığı için o raporu vermek zorundaydı” şeklinde konuştu.

“VOLKAN'IN GELMESİNİ BEN TALEP ETTİM”
Volkan'ın gelmesini kendisinin talep ettiğini ifade eden Terim, “Volkan'ın gelmesini ben talep ettim. Gelmek zorundaydı zaten, UEFA'dan ceza gelme durumu vardı. Gelmesi de gerekiyordu. O vaziyette oynatamazdık. Sağlıklı bir karar için daha sakin bir ortamın olması lazım” dedi.

“BENİM DE HATAM OLABİLİR”
Arda Turan'ın sarı kart görerek cezalı duruma düşmesini değerlendiren Terim, “Arda penaltı beklemedi ama kendini atmış gibi gözüktü. Çok önemli bir oyuncu Arda ve bugün de verdiğimiz görev değişik yerdeydi, başarılı oldu. Arda bizim takımımızın önemli bir silahı. Hollanda gibi maçlarda Arda gibi oyunculara ihtiyaç olur, ancak bu gibi durumlara da alışmalı milli takım. Çıkarmadım, zevk alıyor diye. Benim de aklıma gelmedi, orada benim de hatam olabilir" dedi.

Sayfa Yükleniyor...