Pogba baskı altında!

Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde İzlanda ile karşılaşacak Fransa'da gözler Paul Pogba’ya çevrildi. Zira turnuvanın en büyük hayal kırıklıklarının başında gelen Pogba ağır eleştiriler ile karşı karşıya.

NTV Spor

29.06.2016 - 11:43

Transfer döneminde belki de futbol tarihinin en pahalı oyuncusu unvanını alacak Paul Pogba, Avrupa Şampiyonası'nda şu ana kadar büyük hayal kırıklığı yarattı. Grup sürecinde oynanan İsviçre maçının ilk yarısı dışında ortalıkta görünmeyen 23 yaşındaki Fransız oyuncu, eleştirilerin de hedefi haline gelmiş durumda.

Oysa turnuva öncesi Pogba'dan beklentiler büyüktü. Öyle ki; L'equipe Gazetesi şampiyonanın başlayacağı gün kapak sayfasının tamamını Pogba'ya ayırmış ve yıldız oyuncuyu Fransız futbol efsaneleri Zinedine Zidane ve Michel Platini ile kıyaslayıp; "Tarihi yeniden yazın" başlığını kullanmıştı.

Adı Zidane ve Platini ile yan yana anılan Pogba, şu ana kadar bu baskının altında ezilmiş görünüyor. Nitekim ünlü İngiliz yorumcu Gary Lineker, 2. turdaki son İrlanda maçının ardından; "Pogba dünyanın en çok abartılan oyuncusu mu?" sorusunu gündeme taşıdı. Ancak teknik direktör Deschamps ve takım arkadaşları yıldız oyuncuya güveniyor. Deschamps, Pogba'nın gerçek oyununu çeyrek finalden itibaren sergileyeceği görüşünde. Kaleci Lloris de; "Hiç endişeli değilim. Büyük oyuncular genellikle kendilerini göstermek için önemli anları bekler. Pogba'nın da bunu yapacağını düşünüyorum" dedi.

Manchester United ve Real Madrid'in Juventus forması giyen Paul Pogba için 100 milyon Euro'dan fazla bonservis bedelini gözden çıkardıkları belirtiliyor.

Sayfa Yükleniyor...