Tanman: Play-off oynamayı hak ettik

Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman, Azerbaycan karşısında istedikleri oyunu ortaya koyamamalarına rağmen istedikleri sonucu aldıklarını ve play-off oynamaya hak kazandıklarını söyledi.

NTV Spor 12.10.2011 - 00:17

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman, Azerbaycan karşısında istedikleri oyunu ortaya koyamamalarına rağmen istedikleri sonucu aldıklarını ve play-off oynamaya hak kazandıklarını söyledi.

Karşılaşma sonrası NTV'ye konuşan Tanman, Almanya'nın Belçika karşısında kazanacağını beklediklerini ifade ederek, "Bizim takımın da kazanacağını bekliyorduk. İstediğimiz oyunu ortaya koyamadık ama galip gelmesini bildik. Çok kolay değil, Azerbaycan kapanan bir takım. Stres de vardı, ayrıca oyuncular zeminden de şikayet etti" diye konuştu.

Zor bir süreçten geçtiklerini kaydeden Tanman, "İnşallan play-off'ta Türk Milli takımı kendi benliğini bulacak. İyi bir kura çekmeyi umuyoruz. Oğuz Çetin ile Okan Buruk kura çekimine gidecek. Eleme maçlarında oyun anlamında istediğimiz şeyler olmadı ama play-off'un çok farklı geçeceğine inanıyorum" dedi.

Liglerin ertelenmesi, oyuncuların maç yapmadan milli takıma gelmeleri, sakatlıklar gibi birçok sıkıntı yaşadıklarını anlatan Tanman, "Bunları aşacağız ve play-off'ta daha hazır olacağız. Türkiye çok farklı bir süreç yaşadı. Bu süreçte maç oynayamayan, sakatlıklar yaşayan, futbolun yaşadığı sıkıntıdan etkilenen oyuncular vardı. Play-off'ta futbolcularımızın daha hazır olacaklarına ve çok daha iyi oynayacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Almanya Milli Takımı'nda forma giyen Mesut Özil'in bugün Belçika karşısında gol attığının belirtilmesi üzerine Tanman, "Çok hoş, Mesut ile gurur duyuyoruz. Bizim kanımızı taşıyan Mesut, Alman Milli Takımı'nda oynuyor ama bizim için yaptığı şeyi alkışlıyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...