Ryan Giggs A Grubu'nu yorumladı: Türk oyuncuların becerisini biliyorum

Türkiye ile A Grubunda yer alan takımlardan Galler'in teknik direktörü Ryan Giggs, gruptaki şansları değerlendirdi.

NTV Spor 30.11.2019 - 21:33

Türkiye ile A Grubunda yer alan Galler Milli Takım Teknik Direktörü Ryan Giggs, kura çekimi sonrası gruptaki şansları değerlendirdi. Türkiye'nin iyi elemeler sonrası Euro 2020'ye katıldığını söyleyen Giggs, "A Grubu'ndaki İsviçre'yi de takip ettim. Onlar da irlanda Danimarka ile oynadı. Taraftarları harika." dedi.  

Roma ve Bakü'de maçların oynanacağının hatırlatılması üzerine Giggs, "Biz 2 hafta önce Bakü'deydik. Oralara gitme deneyimimiz var. 2 maçımızı Bakü'de oynayacağız. Bizim için iyi bir şey. Bizim için ve taraftarımız için uzun bir yol." diye konuştu.  

Türk milli takımının yeni bir jenerasyon yakaladığı yorumu üzerine ise Ryan Giggs, "Türkiye'nin bir kaç maçını seyrettim. Türk oyuncuların becerisini biliyorum. Galatasaray'ın stadyumunda da oynadık. Galler milli takımındayken 6-4'lük maçı hatırlıyorum. Türk takımlarına karşı oynadım. Harika bir ülke, taraftarlar harika, maçları dört gözle bekliyoruz." ifadelerini kullandı.  

Sözlerinin sonlarına doğru ise "Ortalama bir grup oldu" diyen Giggs, "İtalya 10'da 10 yaparak geldi. İtalya uzun bir süreden sonra turnuvaya katılıyorlar. İtalya için önemli. Türkiye, İsviçre ve Gallar birbirine yakın rakipler" yorumunu yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...