1 yıl daha Milli Takım'da!

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, yaptığı açıklamada, ay-yıldızlı takımın başantrenörü Ergin Ataman'ın bir yıl daha sözleşmesi olduğunu hatırlattı.

NTV Spor 09.10.2015 - 14:33

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı  Harun Erdenay, A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman'ın bir  yıl daha takımın başında olduğunu söyledi.
 
Erdenay, yaptığı açıklamada, ay-yıldızlı takımın  başantrenörü Ergin Ataman'ın bir yıl daha sözleşmesi olduğunu hatırlattı.
 
Aynı zamanda Galatasaray Odeabank'ın da başantrenörlüğünü yapan Ergin  Ataman'ın şu anda milli takımdaki görevini sürdürdüğünü aktaran Erdenay, "Ergin  Ataman'ın bizimle bir yıl daha sözleşmesi var. Ataman sözleşmesi bitene kadar  takımın başında. Daha önceki açıklamam, bundan sonra milli takım döneminde kulüp  takımı çalıştıran bir antrenör olamayacağı yönündeydi" dedi.
 
Milli takım takviminin değişeceğini vurgulayan ve bu yüzden bir  antrenörün kulüp ile milli takımı aynı anda çalıştırmasının mümkün olmadığını  anlatan Erdenay, "Artık iki takım birden çalıştırılması mümkün değil. Yeni  formata göre eleme maçları, kasım ve mart ayları arasında oynanacak. Bu yüzden  sadece milli takım çalıştıran bir hocayla çalışmak zorunda kalacağız" ifadelerini  kullandı.
 
FIBA, 2019 yılındaki Dünya Kupası'ndan itibaren düzenlenecek  turnuvalara katılabilmek için eleme maçları oynanacağını açıklamıştı. Yeni  formatın ilk kez uygulanacağı 2019 FIBA Dünya Kupası için eleme maçlarının, Kasım  2017'de başlayıp, Şubat 2019'da sona ereceği belirtilmişti.
 
"OLİMPİYAT ELEMELERİ İÇİN BAŞVURACAĞIZ"
Harun Erdenay, 2016 Olimpiyat Oyunları'na katılabilme şansını  sürdürebilmek için eleme maçlarına ev sahibi olmak adına başvuruda  bulunacaklarını dile getirdi.
 
Başvurunun yapılacağını ve kararın aralık ayında verileceğini ifade  eden Erdenay, "Olimpiyat elemelerine ev sahibi olmak için başvuruda bulunacağız.  Şu an için kaç ülkenin aday olduğunu bilmiyorum ama aralık başına kadar başvuru  dosyamızı sunacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...