12 Dev Adam galibiyetlere inanıyor

A Milli Erkek Basketbol Takımı, FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde D Grubu'nda Hırvatistan ve Hollanda karşısında oynayacağı iki maçtan da galibiyetle ayrılacağına inanıyor.

NTV Spor 25.11.2020 - 14:47

TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, iki kritik maça çıkacaklarını belirterek, "Shane Larkin ilk kez milli takım formasını giyecek. Onunla beraber büyük başarıların altına imza atabileceğimizi düşünüyorum. Alperen Şengün gibi henüz 18 yaşında, ilk kez A Milli Takım formasını giyecek genç bir ismimiz de var. Seyircimiz tribünlerde bizlerle olamayacak ancak yine de tabii ki onların desteğini her zaman arkamızda hissediyoruz. Umarım en iyi mücadeleyi göstererek Türk milletini sevindiririz." ifadelerini kullandı.

BASKETBOL HABERLERİ

A Milli Erkek Basketbol Takımı Menajeri Kerem Tunçeri de elemelere iyi bir başlangıç yapamadıklarını hatırlatarak, "Bu yüzden evimizdeki bu iki maçı kazanmak bizler için çok önemli. Gönül isterdi ki seyircilerimiz de bizlerle olabilsin ancak Türk insanının desteğinin her zaman arkamızda olduğunu çok iyi biliyoruz. Yeni başantrenörümüzle birlikte yoğun ve iyi bir çalışma dönemi geçiriyoruz. Milli formayı giyen her oyuncumuza güvenimiz tam. İki maçı da kazanacağımıza inanıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Orhun Ene: "İki maçımız da çok kritik''

Milli takımın yeni başantrenörü Orhun Ene, kısa bir hazırlıklar iki önemli maça çıkacaklarını aktardı.

FIBA ve THY Avrupa Ligi fikstürleri nedeniyle milli takımların yeterli hazırlık süresi bulamadığını dile getiren Ene, şunları kaydetti:

"Biz kaliteli oyunculardan ve fark yaratabilecek gençlerden oluşan bir takımız. Bu dönemde mental anlamdaki hazırlık, teknik anlamdaki hazırlıktan daha önemli. İki maçımız da çok kritik. Maça çıkan her oyuncumuz kazanmayı en çok isteyen isimler olmalı. Bu kısa çalışma döneminde beraber oynama ritmini ve belirli düzenleri oturtacağız. Maç içinde ortaya koyacağımız enerji ile de istediğimiz sonuçlara ulaşabiliriz. Hepimiz için milli takımın parçası olmak çok değerli ancak burada ister istemez en önemli öncelik kazanmak. Umarım iki maç sonunda istediğimiz sonuçları almış olacağız."

Sayfa Yükleniyor...