'12 Dev Adam' kontrolden geçti

A Milli Erkekler Basketbol Takımı oyuncularından Samet Geyik, Can Maxim Mutaf, Kenan Sipahi ve Melih Mahmutoğlu, 4-20 Eylül'de düzenlenecek 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası öncesinde sağlık kontrolünden geçti.

NTV Spor 14.07.2015 - 13:45
Fulya'daki Acıbadem Sports'ta yapılan kontrollerde, detaylı kan tetkikleri yapılan sporcular, ortopedi, iç hastalıkları, göz, kulak-burun-boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildi. Sağlık kontrolleri, akciğer, kardiyak testleri ve radyolojik kontrollerin yapılmasıyla tamamlandı.
     
Milli basketbolcu Samet Geyik, yaptığı açıklamada, 2015 FIBA Avrupa Şampiyonası'nda B Grubu'nda basketbolda ekol ülkelerle mücadele edeceklerini ancak oluşturulan genç takımla hedefin yüksek olduğunu belirtti.
     
NBA'den gelen oyuncularla takımın kalitesinin artacağını ifade eden Samet, "Diğer takımlardan eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum. Hem kulüp bazında hem de oyuncular düzeyinde başarı olarak onlara yakınız" dedi.
     
Turnuvanın Almanya'nın Berlin kentinde olacağını hatırlatan Geyik, orada yaşayan Türk taraftarların şampiyonaya yoğun ilgi göstereceğini vurgulayarak, "Almanya ev sahibi evet, ama biz de ev sahibi sayılırız" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...