Ataman iddialı konuştu!

A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, zorlu bir EuroBasket grubunda olduklarını ama rakiplerin kendilerinden çekinmesi gerektiğini belirtti.

NTV Spor 21.07.2015 - 18:09

2015 Avrupa Şampiyonası hazırlıkları için hazırlıklarını Çeşme'de sürdüren A Milli Takımımızın Başantrenörü Ergin Ataman, iddialı açıklamalar yaptı. Türkiye Basketbol Federasyonu'nun resmi internet sitesine konuşan Ergin Ataman, "Rakiplerimiz zorlu olsa da onlar bizden korksunlar" dedi.
 
Almanya, İtalya, İspanya, Sırbistan ve İzlanda ile karşılaşacağımız Avrupa Şampiyonası'nda iyi hazırlanmamız durumunda her takımı yenebileceğimizi belirten Ataman, “Rakiplerimiz zorlu olsa da onlar bizden korksunlar. Sonuçta bizim çok kuvvetli bir kadromuz var. O açıdan bakarsak biz rakiplerimizden ziyade kendi seviyemizle ilgileniyoruz" diye konuştu.

"Avrupa Şampiyonası'nda madalya kazanmak istiyoruz" diyen tecrübeli hoca, madalya kadar önemli olan bir diğer hedefin ise Olimpiyat Oyunları vizesi alabilmek olduğunu vurguladı. Ataman sözlerini "Zor gruptayız, kuvvetli takımlarla karşılaşacağız ama kuvvetli takımlardan birisi de biziz. Bu nedenle kendimizi en iyi şekilde hazırlayıp, Avrupa Şampiyonası'nda hedefimizi gerçekleştirmeye çalışacağız” diye sürdürdü.
 
Geçtiğimiz yıl Dünya Şampiyonası'nda bir geçiş süreci yaşadıklarını ve şimdi yeni jenerasyonla mücadele edeceklerini de belirten Ataman, “Genç ve eski oyunculardan oluşan karma jenerasyonla geçtiğimiz yıl ülkemizi en iyi şekilde temsil ettiğimizi düşünüyorum. Dünya Şampiyonası'nda ilk 8'e girerek de mücadeleci ruhumuzu yansıttık. Tabii şimdi kadromuzda bir gençleştirme yaptık. Gençlerin enerjisi ve dinamizmiyle; sert ve tempolu basketbol oynayan bir takım yaratmaya çalışacağız. Stratejimiz bu yönde olacak. Sahanın her yerinde baskı yapan, her top için savaşan bir takım olacağız” açıklamasında bulundu.
 
Emir Preldzic'in sakatlığı nedeniyle bu yıl A Milli Takım kadrosunda yer almayacağını ve oyun kurucu pozisyonunda oynayan Bobby Dixon'dan yararlanacaklarını kaydeden tecrübeli basketbol adamı “Geçtiğimiz yıl Emir Preldzic bizimle birlikte Dünya Şampiyonası'nda forma giydi. Bu yıl Emir, sakatlığı nedeniyle bizimle birlikte olamayacak. Takımın oyun kurucu pozisyonunda Bobby Dixon yer alacak. Onun bize ciddi anlamda katkı vereceğini düşünüyorum. Çünkü bu yıl Ender Arslan da bizimle birlikte olmayacak” diye konuştu.
 
A Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası'nda maçlarını oynayacağı Almanya'da seyirci avantajını eline geçireceğine inandığını kaydeden Ay Yıldızlılarımızın başantrenörü Ergin Ataman, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu yıl Avrupa Şampiyonası dört ayrı ülkede oynanacak. Biz özellikle maçlarımızı Berlin'de oynamak istedik. Çünkü Almanya'da kendi sahamızda gibi olacağız. Sanki maçlar, ülkemizin herhangi bir ilinde oynanıyor gibi olacak. Gurbetçilerimiz, nasıl bugüne kadar takımlarımıza muhteşem şekilde destek oldularsa, milli takımı da aynı şekilde destekleyeceklerine inanıyorum. Ayrıca Türkiye'den de Ay Yıldızlılarımızı desteklemeye gelenler olacaktır. Şampiyonada Almanya ile Türkiye ev sahibi takımlar olacaktır. Biz de bunun avantajını kullanmaya çalışacağız."
 
Çeşme kampını da değerlendiren Başantrenör Ataman, “Oyuncuların yaz tatili sonrasında fizik, kondisyon ve teknik anlamda iyi duruma gelmesini hedefliyoruz. Ayrıca İtalya'da gerçekleştireceğimiz yükleme kampı öncesinde o antrenmanlara oyuncuları hazırlamaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra Çeşme kampı, oyuncuların kaynaşması amaçlı da olacak. Önümüzde Avrupa Şampiyonası'na kadar 6 haftalık çok uzun bir süreç var. Biz her haftayı ayrı ayrı değerlendireceğiz. Bu hafta da Çeşme'de bu yönde bir program uygulayacağız” dedi.

Sayfa Yükleniyor...