Avrupa üçüncüsü "Potanın Perileri" yurda döndü

FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda üçüncü olarak bronz madalya kazanan A Milli Takım, yurda döndü.

NTV Spor 01.07.2013 - 20:16

Fransa'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası üçüncülük maçında Sırbistan'ı 21 sayı farkla 92-71 yenerek bronz madalyanın sahibi olan "Potanın Perileri", THY'nin tarifeli seferiyle İstanbul'a geldi.

Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklama bulunan A Milli Takım Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, bundan önceki Avrupa Şampiyonası'nda ikinci olduklarını, Fransa'ya da şampiyonluk için gittiklerini belirterek, altın madalya hedeflerini İspanya ve Fransa'ya yenilerek kaybettiklerini söyledi.
     
Şampiyon olabilmek için hatasız oynamak gerektiğini anlatan Yıldızoğlu, kazanabilecekleri iki karşılaşmayı küçük hatalarla yitirdiklerini vurgulayarak,  "Bronz madalya ile yetindik. Belki altın madalyayı getirmemenin hüznünü yaşıyoruz ama gittiği her turnuvada madalyalar için mücadelede eden ve üstlerde bulunan, bu hedefi koymaktan çekinmeyen bir Türk Milli Takımı oluştuğuna inanıyorum. Bu çocuklar, arkalarından gelen kuşaklara çok güzel bir miras bırakıyorlar. Bu jenerasyon, altın madalyayı alamasa bile arkalarından gelenler mutlaka alacaklardır" diye konuştu.
     
IŞIL: ALTIN MADALYAYI ÜLKEMİZE GETİRECEĞİZ
A Milli Takım oyuncularından Işıl Alben de üst üste ikinci Avrupa Şampiyonası'ndan madalyayla döndükleri için büyük mutluluk duyduklarını anlatarak, giderken verdikleri madalya sözünü tuttuklarını dile getirdi.
     
Elde ettikleri başarının kazanılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Işıl, "İnşallah önümüzdeki yıllarda bizler ve genç kardeşlerimiz altın madalyayı ülkemize getireceğiz" dedi.
     
Işıl Alben, kendi performansına ilişkin bir soru üzerine, basketbolun bir takım oyunu olduğunu, yetenekli isimlerden oluşan takımlarda oyuncuların birbirinin performansını yükselttiğini sözlerine ekledi.
     
NEVRİYE: FİNAL OYNAYIP ŞAMPİYON OLABİLECEĞİMİZİ GÖRDÜK
Milli takımın deneyimli oyuncularından Nevriye Yılmaz ise daha kamp başında madalya hedeflediklerini ifade ederek, "Turnuvanın gidişatıyla final oynayıp şampiyon olabileceğimizi gördük. Grup liderliği maçında İspanya maçını kazanmış olsaydık çok büyük bir avantaj elde edip finale kadar güçlü bir rakiple karşılaşmayacaktık. Final maçları da hiçbir zaman belli olmuyor. O günün şansı ve motivasyonuyla her şey olabiliyor" diye konuştu.
     
Final oynayamadıklarını için üzgün olduklarını kaydeden Nevriye Yılmaz, final oynayacak güçte ve potansiyelde bir takım olduklarını dile getirdi.
     
BİRSEL: İKİNCİLİĞİN TESADÜF OLMADIĞINI GÖSTERDİK
Milli oyunculardan Birsel Vardarlı da madalyayla döndükleri için mutlu olduklarını belirterek, bundan önce katıldıkları Avrupa Şampiyonası'nda elde ettikleri ikinciliğin tesadüfen kazanılmadığını gösterdiklerini aktardı.
     
Finale çıkamamanın kendilerini üzdüğünü ifade eden Birsel, en azından bronz madalya ile ülkeye dönmenin de güzel bir duygu olduğunu bildirdi.
     
Tuğba Palazoğlu ise uzun süren zor bir turnuva geçirdikleri anlatarak, yurda madalya ile döndükleri için mutlu olduklarını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...