Büyükelçiden 12 Dev Adam'a yemek

Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele eden A Milli Basketbol Takımı'na Türkiye'nin Vilnius Büyükelçisi Ömer Altuğ, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, yönetim kurulu üyeleri, A Milli Takım teknik ve idari heyeti, oyuncular ve Türk gazetecilere yemek verdi.

NTV Spor 08.09.2011 - 17:02

Türkiye'nin Vilnius Büyükelçisi Ömer Altuğ, Litvanya'da devam eden 2011 Avrupa Basketbol Şmapiyonası Finalleri'nde mücadele eden A Milli Takıma yemek verdi.

Vilnius'taki Türk Büyükelçiliği'ndeki yemekte Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, yönetim kurulu üyeleri, A Milli Takım teknik ve idari heyeti, oyuncular ve Türk gazeteciler yer aldı.

Yemekte bir konuşma yapan Büyükelçi Altuğ, geçen sene Dünya ikincisi olan ''12 Dev Adam''ın Avrupa'nın en iyi takımlarından biri olduğunu belirterek, ''Dün Fransa'ya son saniyelerde kaybettik ama hiçbir şey bitmiş değil. Önümüzdeki iki maçı kazanarak, inşallah çeyrek finale, ondan sonra da bizi 2012 Londra Olimpiyatlarına taşıyacak dereceye ulaşacağımıza eminim'' dedi.

Altuğ, tüm Litvanya'da çok az sayıda Türk vatandaşı yaşadığını kaydederek, ''Litvanya'da yaklaşık 300 kadar Türk yaşıyor. Buna ek olarak Vilnius Üniversitesi'nde Avrupa Birliği'nin Erasmus programı çerçevesinde okuyan öğrencilerimiz var. Buradaki Türkler'in ve öğrencilerin de bizden bilet talepleri oluyor. Özellikle öğrencilerimizin maçlara ilgisi büyük'' diye konuştu.

"İDDİAMIZDAN UZAKLAŞMIŞ DEĞİLİZ"
Turgay Demirel ise Büyükelçi Altuğ'un milli takımı bayramın ilk günü ağırlamak istediğini vurgulayarak, ''Fakat biz Panevezys'deydik. Oradan buraya gelmek zor olacağı için 'Vilnius'a geldiğimizde geliriz' demiştik. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Dünkü maçtan sonra bu yemek, oyuncularımıza moral olacaktır. Güzel Türk yemekleri yiyerek, yarınki maça hazırlanacaklar. Dün Fransa'yı yenme noktasına kadar geldik, ama maçın sonunda kritik anlarda gereken hamleyi yapamadık. Fakat iddiamızdan uzaklaşmış değiliz. Önümüzde Almanya ve Sırbistan maçları var. İkisi de çok yakından tanıdığımız yenebileceğimiz rakipler. Bu iki maçı kazanarak, 2. tura çıkmak istiyoruz.'' dedi.

Yemekte, milli takım kaptanı Hidayet Türkoğlu, tüm oyuncuların imzaladığı 15 numaralı formasını Büyükelçi Altuğ'a hediye etti.

Vilnius'ta kaldıkları Le Meridien Hotel'de Türk yemekleri yiyemeyen oyuncular, büyükelçilikte yemekten memnun kaldıklarını söylediler.

Bu arada, milli takım oyuncuları büyükelçilikten ayrılırken, kapıda onları bekleyen Türk öğrencilerle fotoğraf çektirdiler. Yemeğe, ishal olduğu bildirilen Kerem Tunceri katılmadı.

 

Sayfa Yükleniyor...