Dev'ler Prag'da

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası elemelerinde (F) Grubu dördüncü maçında yarın deplasmanda Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak (A) Milli Takım, Prag'a gitti.

NTV Spor 26.08.2012 - 12:19

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası elemelerinde (F) Grubu dördüncü maçında yarın deplasmanda Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak (A) Milli Takım, Prag'a gitti.

Atatürk Havalimanı'ndan Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla başkent Prag'a giden milli takımın oyuncularından Kerem Gönlüm, havalimanında yaptığı açıklamada, Çek Cumhuriyeti maçının en zorlu karşılaşmalardan biri olacağını belirterek, ''Eğer kararlı olursak neler yapabileceğimizi İtalya maçında gösterdik. Çek Cumhuriyeti kadro itibariyle bizimle başa baş oynayabilecek bir takım değil'' dedi.

Çek Cumhuriyeti'nin yarın taraftar desteğiyle maçı kazanmak istediğini kaydeden Kerem, ''Ancak biz iyi durumdayız. Herkes katkı vermeye çalışıyor ve herkes maçın önemini biliyor. Bu mücadeleyi kazanmamız durumunda lider olacağımızı düşünüyorum. Kazanıp dönmek istiyoruz'' diye konuştu.

Milli oyunculardan Semih Erden ise, Çek Cumhuriyeti'nin iyi oynayan bir takım olduğunu vurgulayarak, ''En iyi şekilde hazırlanarak kazanmak ve galibiyetle dönmek istiyoruz. İnşallah istediğimiz sonucu alıp gülen taraf oluruz'' ifadelerini kullandı.

İlkan Karaman da en zorlu rakiplerinden biriyle karşılaşacaklarını dile getirerek, ''Bu maçı kazandığımız zaman ilk 2'de olacağız. Bireysel olarak da performansımdan çok mutluyum. Başantrenör Tanjevic bana iyi süre veriyor. Hücumda ve savunmada elimden geleni yapıyorum. Şimdilik her şey yolunda gidiyor. İtalya'da son dakikaları kötü oynamamız dışında her şey iyi. Daha da iyi olacağımız düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...