"En büyük sorunumuz şut yüzdemiz"

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri F Grubu'nda Türkiye’ye mağlup olan Portekiz’in başantrenörü, Mario Palma, takımının en büyük sorunun şut yüzdesi olduğunu ifade etti.

NTV Spor 25.08.2012 - 00:38

Portekiz Milli Takım Antrenörü Mario Palma da maç sonrasında yaptığı açıklamada Türkiye'nin iyi bir takım olduğunu belirterek, "En büyük sorunumuz şut yüzdemiz" dedi.

Ribauntlarda üstün olduklarına dikkati çeken Palma, "En büyük sorunumuz şut yüzdemiz. Sonuçta bu yüzdeyle maç kazanılmaz. Türkiye'nin iyi uzunları var. Serbest atış şansı tanımıyorlar. Atışlarımızı bozdular. İçeriden sayı bulamayınca maçı kaybettik. 2. periyotta fark açıldı. Rakibe böyle bir seri verince maçı kazanmak kolay değil. Oyuncuların performansından memnunum. 20 atıştan fazla yaptık ama yine de yüzdemiz düşüktü. Türkiye'nin çok iyi seviyede basketbol oynadıklarını söyleyebilirim" ifadelerini kullandı.

Portekizli oyunculardan Santos ise çok iyi bir takıma karşı mücadele ettiklerini belirterek, "Türkiye'nin hücum silahları çeşitlilik gösteriyor. Biz onların içerden atacakları sayıları azaltmaya çalıştık. Dışarıdan ise çok yüzdeli sayı attılar. Türkiye gibi bir takıma dayanmamız için daha çok çalışmamız gerekir" dedi.

Sayfa Yükleniyor...