Erdenay'dan Enes Kanter'e tepki!

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, "Enes Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği iftarda çekilen fotoğraf hakkında yaptığı yorumlarla çok akılsızca bir şey yapmış. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür dilemesi gerekir" dedi.

NTV Spor 15.07.2015 - 17:17

Erdenay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli basketbolcu Enes Kanter'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği iftar organizasyonundaki çekilen fotoğraf hakkında yaptığı yorumu değerlendirdi.

Enes'i 3 yıl önce milli takıma davet ettiklerini ancak mazeretsiz bir şekilde gelmediğini, 35 yaşındaki Kerem Gönlüm'ün tatilden gelip milli takımda yer aldığını hatırlattı.

Geçmişte Ömer Aşık'ın sakatlığında da Enes'e ihtiyaç olduğunu ancak bu oyuncunun milli takıma yine gelmediğini söyleyen Harun Erdenay, "Bir sonraki turnuvada da 'omzumdan sakatım, dizimden sakatım' diye haber gönderdi, gelmedi. Enes 30 gün İstanbul'da kaldı, başantrenör Ergin Ataman'la bile buluşmak istemedi. Ataman da bütün bunları düşünerek, Enes Kanter'i milli takıma çağırmadı" diye konuştu..

"Milli takım seçilmez, seçer" diyen Erdenay, tüm bunların üzerine Enes Kanter'den özür dilemesini beklediklerini ancak karşılık bulamadıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın iftarına davet edildik ve birlikte fotoğraf çektirdik. Enes, çekilen fotoğraf hakkında yaptığı yorumlarla çok akılsızca bir şey yapmış. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür dilemesi gerekir. Fotoğrafı böyle görmesi çok hatalı. Kendi geçmişini, 3 yıldır milli takıma mazeretsiz bir şekilde gelmemesini hatırlaması lazım diye düşünüyorum. Bu konunun üzerinde çok fazla durmaması gerekir."

Sayfa Yükleniyor...