"Geleceğimiz parlak"

A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, ülke basketbolunun geleceğinin parlak olduğu görüşünde. Kartal Özmızrak ve Emircan Koşut'u A takıma çağıran Ataman, alt yaş gruplarında çok yetenekli oyuncular olduğunu söyledi.

NTV Spor 19.07.2015 - 18:25

A Milli Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ergin Ataman, İtalyan basınına açıklamalarda bulundu.

Ümitler Avrupa Şampiyonası'nda yarı final oynayan 20 Yaş Altı Milli Takımı'nı izleyen Ataman, altyapı milli takımlarının Türk basketbolunun geleceği olduğunu ifade etti.

"Alt yaş gruplarında birçok yetenekli oyuncumuz var, onların A Milli Takım'a hizmet etmeleri için geçiş dönemini iyi geçirmelerini sağlamalıyız" diyen Ataman, alt yaş kategorilerinde milli takımların başarılarıyla gurur duyduklarını söyledi.

Ergin Ataman, "Özellikle Kartal Özmızrak ve Emircan Koşut'un performanslarından çok memnunum. Bu yüzden onları A Milli Takım'a davet ettim. Genç oyuncularımız Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edebilecek kapasitedeler. kampta kendilerini göstermek için önemli fırsatları var" dedi.

Ergin Ataman'ın yönetiminde 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Basketbol Takımı'nın ilk kampı İzmir'in Çeşme ilçesinde başlayacak.

Sayfa Yükleniyor...