"Hayatımızın en önemli maçı"

A Milli Kadın Basketbol Takımımız, Yunanistan maçının hazırlıklarını tamamladı.

NTV Spor 21.06.2017 - 15:44

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, Çekya'nın başkenti Prag'da düzenlenen 2017 Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek finalde Yunanistan karşısında hayatlarının en önemli maçına çıkacaklarını söyledi.

Ekrem Memnun, Milli Takım'ın Prag Arena'da yaptığı son antrenmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Son 1,5 aydır kampta olduklarını hatırlatan Memnun, önlerinde çok önemi bir 4 gün olduğunu anlatarak, "Zor bir süreçteyiz. 1,5 aydır kamptayız. İlk günden beri buraya hazırlandık evden uzakta. Bunu bir amaç için yaptık. Bunun meyvesini yemek için 4 gün kaldı. Milli bir görev yapıyoruz. En önemli günde kazanmalıyız. Çok çalıştık. Rakiplerimizden daha çok çalıştık onlardan daha çok istiyoruz. Bunun karşılığını alacağız. 4 gün sonra her şey daha güzel olacak. Hayatımızın en önemli maçı Yunanistan karşılaşması. Bu maçı kazanamazsak hiçbir şeyin önemi yok. Madalya kazanmış oyuncularımız var. Madalyanın nasıl kazanıldığını biliyorlar. Bu büyük bir avantaj. Neyimiz var neyimiz yok kazanmak için sahaya yansıtacağız." dedi.

"İYİ BİR ENERJİMİZ VAR"
Memnun, çeyrek final maçı öncesi takımında çok iyi bir enerji olduğunu dile getirdi.

Yunanistan'ın turnuvada çok başarılı maçlar çıkardığını vurgulayan Memnun, "Yunanistan çok önemli iki maç kazandı. Çok mücadeleci bir takım. Savaşçı, akıllı bir takım. Türkiye'de oynamış oyuncuları var. Son dönemde onlara karşı kazandık yarın da aynısını yapacağız. Bu maçlar çok konuşarak kazanılmıyor. Bu turnuvada bir kez daha kanıtlandı. Son 8'de daha önce bu seviyede olmayan 4 takım var. Beraber mücadele eden takım kazanıyor. İyi bir enerjimiz var. Gereğini yarın yerine getireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Son olarak takımdaki genç oyunculara da dikkati çeken Memnun, "Bizim genç oyuncularımız önemli başarılar alarak buraya geldi. Ümitlerde iki defa Avrupa üçüncülüğümüz var. Bu önemli bir şey. İki tane bronz madalya almış takımdan 4-5 ismimiz var burada. Bunlar Türk basketbolunun geleceği olacaklar. Şimdi daha fazla şans buluyorlar. Ben onları genç oyuncu olarak değil bu takımın gerçek ismi olarak görüyorum. Çok güveniyorum onlara." dedi.

Sayfa Yükleniyor...