"Hedefimiz Türkiye'ye madalya ile dönmek"

FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Belarus'u mağlup ederek yarı finale çıkan A Milli Kadın Basketbol Takımı'nda başantrenör Ceyhun Yıldızoğlu, hedeflerinin Türkiye'ye madalya ile dönmek olduğunu söyledi.

NTV Spor 27.06.2013 - 22:31

FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Belarus'u 55-41 yenerek yarı finale yükselen A Milli Takım'ın başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, hedeflerinin Türkiye'ye madalya ile dönmek olduğunu ifade etti.
     
Karşılaşmanın ardından yaptığı değerlendirmede, Avrupa şampiyonasında üst üste iki kez son 4 takım arasına kalmalarının başarı olduğunu dile getiren Yıldızoğlu, "İki ayrı Avrupa şampiyonasında arka arkaya ilk 4 içinde olmak gerçekten gurur verici. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Bu tip büyük organizasyonlarda yukarılarda olmak önemlidir. Madalya almak çok çok daha büyük bir başarıdır" dedi.
     
Fransa'ya gelirken hep hedeflerinin yüksek olduğunu söylediklerini hatırlatan Yıldızoğlu, "Madalya almayı, şampiyon olmayı gerçekten çok istiyoruz. Grubumuzda İspanya maçını kaybederek bunu biraz tehlikeye attık ama zor olsa da imkansız olmadığını biliyoruz. Yarın yarı finalde kazanmak için oyuncularım ekstra efor sarf etmek zorunda. Şimdiye kadar oynadığmız en iyi basketbolumuzu sahaya yansıtmak zorundayız ve Türk halkının dualarına çok ihtiyacımız var. Kendimize güveniyoruz, inançlıyız. İnşallah yarın kazanmak için sahada her şeyini veren bir milli takım olacaktır" ifadelerini kullandı.
     
Milli oyuncu Begüm Dalgalar ise kendileri için Belarus maçını kazanmanın büyük önem taşıdığına dikkati çekerek, "İlk basamak Belarus maçıydı. Karşımızda ciddi oyuncular vardı. Maçın başında kontrolü sağlayarak kazandık ve çok mutluyuz. Hedefimiz yolunda ilk engeli atladık. Şimdi önümüzde yarı final maçı var. Fransa'dan madalya ile dönmek istiyoruz" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...