"Hücumda istediğimiz performansı gösteremedik"

A Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası F Grubu ikinci maçında Almanya’ya 73-67 mağlup olurken, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan A Milli Takım Antrenörü Orhun Ene, maç boyunca hücumda istedikleri performansı sergileyemediklerini söyledi.

NTV Spor 09.09.2011 - 21:41

Litvanya'da yapılan 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalleri 2. turunda, E Grubu'ndaki ikinci maçında Almanya'ya 73-67 yenilen A Milli Basketbol Takımı'nın başantrenörü Orhun Ene, hücumda istediklerini yapamayınca kazanamadıklarını ifade etti.

Ene, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, karşılaşmaya çok iyi başladıklarını vurgulayarak, ''Savunmada son derece başarılı ve istekliydik. Hücumda ise aynı performansı gösteremedik ve yeterince üretken olamadık. Bu yüzden ilk yarı sonunda oyunumuzun hakkı olan skor avantajını yakalayamadık'' dedi.
 
Ene, “Almanya karşısında maça iyi çok iyi bir başlangıç yaptık. Savunmada son derece başarılı ve istekliydik. Hücumda ise aynı performansı gösteremedik ve yeterince üretken olamadık. Dolayısıyla iyi oyunumuzun hakkı olan skor avantajını ilk yarı sonunda yakalayamadık. İkinci yarıda kötü bir oyun oynadık. Aslında her iki takım da beklenenin altında bir performans sergiledi. Biz, hücumda istediklerimizi sahaya yansıtamayınca maçı kaybeden taraf olduk” şeklinde konuştu.

Ene, iki gün sonra Sırbistan ile çok önemli bir maça çıkacaklarını da kaydederek, “Bu akşam ilk yarıdaki ikinci yarıya yansıtabilsek ve yeterli skor avantajını elde edebilseydik maçı kazanan taraf olacaktık. İki gün sonra oynayacağımız çok önemli bir Sırbistan maçı var. Bu maçı kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

ENDER: ÇEYREK FİNAL İÇİN BİR ŞANSIMIZ DAHA VAR
Basın toplantısında konuşan Ender Arslan ise ilk yarı sonunda yeterli farka ulaşamadıklarını söylerken, "Maça iyi başladık. Fakat ilk yarı sonunda iyi oyunumuzun karşılığı olan farkı yakalayamadık. Soyunda odasına daha farklı skorla gitmemiz gerekirdi. İkinci yarıda ise çok da iyi bir oyun sergileyemedik. Rakibimiz bize üstünlük sağladı. Çeyrek finale çıkmak için hala bir şansımız var. Kendimizi Sırbistan maçına en iyi şekilde hazırlayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

BAUERMANN: ZORLU BİR MÜCADELE OLDU
Almanya Milli Takımı Başantrenörü Dirk Bauermann ise Türkiye ile zor bir maç yaptıklarını dile getirerek, ''İlk çeyrekte sadece 6 sayı atabildik. Neyse ki Türkiye de 13 sayıda kaldı. Daha sonra oyunumuzu düzelttik ve hücumda sayılar bulmaya başladık. Oyunu dengeye getirip, sonunda kazanmasını bildik'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...