"Hücumda ritmimizi yakalarsak kazanırız"

A Milli Takımı Başantrenörü Ene, ''Almanya maçında hücumda ritmimizi yakalarsak, kazanma şansımız daha yüksek olur'' dedi.

NTV Spor 08.09.2011 - 18:14

Litvanya'da yapılan 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalleri'nde 2. tur E Grubu'nda yarın Almanya ile karşılaşacak A Milli Takım'da, başantrenör Orhun Ene, iyi savunma yaptıklarını, hücumda da ritmlerini yakalamaları durumunda yarınki maçı kazanacaklarını söyledi.
        
Ene, çok güçlü bir grupta yer aldıklarını belirterek, ''Turnuvada inişler çıkışlar gösteriyoruz.  Bugüne kadar savunma tarafımızda şampiyonanın standardının üzerinde savunma yaptığımızı görüyoruz'' dedi.
        
Almanya ile yarın zor bir maça çıkacaklarını kaydeden Orhun Ene, ''Almanya iyi bir takım. Bu yıl hazırlık döneminde yaptığımız maçlar yarın için ölçü olmaz. Buradaki maç daha farklı oynanacak. İki takım da birbirine yakın güçte. Bizim için önemli olan sert savunmamızla beraber hücumda da o ritmi yakalarsak, Almanya maçını kazanma şansımızın daha fazla olacağını düşünüyorum. Şu anda her takımın gruptan çıkma veya çıkamama durumu var. O yüzden bütün maçlar zor'' ifadelerini kullandı.
        
Ene, Türkiye'nin grubu çok az da olsa 2. bitirme şansının da devam ettiğini vurgulayarak, ''Almanya ve Sırbistan maçları bizim için çok önemli. İki maçı da kazanmak için elimizden gelen mücadeleyi yapacağız'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...