"İlk ikide bitirmemiz şart"

2012 Genç Kızlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda B Grubu'nda mücadele edecek olan Türk Milli Takımı'nın Antrenörü Erkan Metin, grubu ilk iki sırada bitirmelerinin şart olduğunu söyledi.

NTV Spor 05.12.2011 - 19:15

Genç Kız Milli Takım Antrenörü Erkan Metin, "2012 Avrupa Şampiyonası'nda grubu ilk 2'de bitirmemiz şart" dedi.

Romanya'da 26 Temmuz-5 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 2012 Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası'nda Rusya, Yunanistan ve Romanya ile birlikte yer alacakları B Grubu'nu değerlendiren Metin, Türkiye Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine yaptığı açıklamada, rakiplerden Rusya'nın iki yıl önce Avrupa şampiyonu olduğunu hatırlatarak, ''Rusya kaliteli bir ekip. Diğer iki takım, yani Yunanistan ve Romanya ise bize göre güçsüz. Ama çapraz grubumuzda İspanya ve Fransa var. Dolayısıyla ilk grubu ilk iki sırada bitirmemiz şart. Daha sonraki grupta da ilk 4 içinde kalmak istiyoruz'' dedi.

Erkan Metin, Tilbe Şenyürek ve Fahriye Bayraktar'ın sakatlıklarının sürdüğünü ifade ederek, ''Kadromuza bu sene TKB2L'den 2-3 oyuncu eklemeyi planlıyoruz. Ayrıca TKBL tecrübesine sahip Gizem Sezer bizimle birlikte olacak. Hazırlıklarımıza Aralık ayında bir kamp düzenleyerek başlamayı tasarlıyoruz. Şampiyonada öncelikli hedefimiz ilk 8'e girmek olacak. Daha önceki başarımızın üzerine koyup ülkemize bir madalya getirmek istiyoruz'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...