İşitme Engelliler Milli Takımında hedef ilk 3

İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı Başantrenörü Gaye Cilvezoğlu 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'ndan başarı ile çıkmak istediklerini belirterek, "Amacımız ilk üçe kalmak. Ev sahibi avantajımızı kullanarak başaracağımıza inanıyoruz." dedi.

NTV Spor 18.06.2017 - 14:59 | Son Güncelleme: 18.06.2017 - 15:01

İşitme Engelliler Basketbol Milli Takımı, Samsun'da 18-30 Temmuz'da düzenlenecek 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları öncesinde kentte kampa girdi.

Çalışmaları 14 kişilik olimpiyat kadrosuyla sürdürdüklerini belirten Cilvezoğlu, "Sakatlık olmadıkça bizim için her şeyin iyi gittiğini söyleyebiliriz. Taktik ve teknik ağırlıklı çalışmalarımızla oyunlara hazırlanmaya devam ediyoruz." diye konuştu.

Cilvezoğlu, 19 yaş ortalamasına sahip bir ekibin seçimini yaparken Süper Lig takımlarından ve okul turnuvalarından yararlandıklarını belirterek, 20 kişilik aday kadrosunu 14'e indirdiklerini söyledi.

Ev sahibi avantajını kullanmak istediklerini belirten Gaye Cilvezoğlu, "Hedefimiz bu sene büyük. Olimpiyat oyunlarının ev sahipliğini yapıyoruz. İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir'in desteği de çok büyük. Amacımız ilk üçe kalmak. Ev sahibi avantajımızı kullanarak başaracağımıza inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Takım kaptanı Esin Bilgili ise ellerinden gelen en iyi performansı sergilemek istediklerini vurgulayarak, "Türkiye için madalya almak istiyoruz." açıklamasında bulundu.

Türkiye İşitme Engelliler Kadın Basketbol Milli Takımı kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

Çağla Aslan, Feyzanur Bal, Esin Bilgili, Dila Büyükavcı, Gamze Çalışkan, Büşra Çevik, İnci Göğer, Ecrin Köse, Gözdenur Örencik, Meltem Subaşı, Çağla Nur Uzundurukan, Merve Yeşilyurt, Hümeyra Gündem, Kübra Demir.

Sayfa Yükleniyor...