"İyi bir kura"

Tükiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, 2017 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda derece elde etmek istediklerini belirterek, "Grubumuzdaki takımların çekineceği bir ülke konumundayız" dedi.

NTV Spor 04.07.2015 - 15:45

2017 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası elemelerinde mücadele edecek Türkiye'nin rakiplerinin belli olmasının ardından milli takım yetkilileri, federasyonun internet sitesinde değerlendirmede bulundu.

TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, milli takımın şampiyonada son 5 yılda final oynadığını, dünya dördüncüsü ve Olimpiyat Oyunları beşincisi olduğunu hatırlatarak, "Amacımız, Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda yer almak ve orada da başarılı olup, derece elde etmek. Uzun yıllar sonra ilk kez kasım ve şubat ayları içerisinde eleme karşılaşmaları oynayacağız. Grubumuzdaki takımların çekineceği bir ülke konumundayız. Ciddi bir biçimde hazırlanmak ve şampiyonada yer almak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

A Milli Kadın Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun da kura çekiminde eşleştikleri ülkeleri değerlendirerek, "İyi bir kura olduğunu düşünüyorum ancak bu takımların kadrolarında oyuncu değişikliğine gittiğini unutmamak gerekiyor. Lig başlasın ve takımların kadrolarını da bir görelim. Amacımız grubumuzdan lider olarak çıkmak" dedi.

A Milli Kadın Takımı Menajeri Arzu Özyiğit ise gruptan memnun olduklarını belirtti. Rakiplerden çok millilerin performansının önemli olduğuna dikkati çeken Özyiğit, "Sezon arasında oyuncuların milli takıma mental olarak hazır durumda gelmeleri önem arz ediyor. Ayrıca yine sezon arası olacağından milli takıma her katılan oyuncunun sakatlık sorunu yaşamadan adapte olması gerekiyor. Oyuncularımızın bu duygularla milli takıma katılacaklarına inanıyorum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...