"Kendilerine çok şey borçluyuz"

Birleşik Arap Emirlikleri Basketbol Federasyonu Başkanı İsmail Gargawi, Türkiye'nin bilgi ve tecrübelerini açık yüreklilikle paylaştığını belirterek, "Kendilerine çok şey borçluyuz" dedi.

NTV Spor 14.11.2015 - 16:57

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 22 ülkeden oluşan Arap Basketbol Federasyonları Birliği Genel Kurulu'nun Dubai'de düzenlediği basın toplantısına FIBA Avrupa Başkanı ve TBF Onursal Başkanı Turgay Demirel, TBF Başkanı Harun Erdenay, asbaşkan Ali Aslan, başdanışman Emir Turam ve Arap ülkelerinin federasyon başkanları katıldı.
     
Kurulda Birleşik Arap Emirlikleri Federasyonu Başkanı İsmail Gargawi, 5 yıl süreliğine Arap Basketbol Federasyonları Birliği Başkanlığı'na seçilirken, asbaşkanlığa ise Mısır Federasyonu Başkanı Abu-Ferikha Magdi getirildi.
     
Gargawi, burada yaptığı açıklamada, TBF ile imzaladıkları dostluk, iş birliği ve dayanışma anlaşmasının, Birleşik Arap Emirlikleri basketbolu için dönüm noktası olduğunu belirterek, "Türkiye basketbolda dünyanın lider ülkesi. Bizimle metotlarını, bilgilerini ve tecrübelerini açık yüreklilikle paylaştılar. Kendilerine çok şey borçluyuz. Turgay Demirel ve Emir Turam ile başlattığımız iş birliği Harun Erdenay ile aynı şekilde devam edecek. Bu anlaşmayı 22 ülkeye yaymak istiyoruz" şeklinde konuştu.
     
"KALPLERİMİZ DE AÇIK"
TBF Başkanı Erdenay ise, Birleşik Arap Emirlikleri'nin yanı sıra Katar, Mısır ve başka federasyonlarla da çalışmalarda bulunduklarını kaydederek, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Türkiye, bugün basketbolda kıta ve dünya şampiyonalarını hem kadınlar hem de erkeklerde 13 yıl gibi kısa bir sürede başarıyla organize etmiş ilk ve tek ülke. Geldiğimiz noktada bizden destek isteyen iyi niyetli kardeşlerimizle paylaşımlar yapabilmek bize ancak mutluluk verir. Sadece kapımız değil, kalplerimiz de hepinize açıktır" ifadelerini kullandı.
     
Basın toplantısının ardından Suudi Prens Tallal, Erdenay'a teşekkür plaketi takdim etti.
     
Heyet, daha sonra spor salonuna geçerek Arap Kupası yarı final maçlarını izledi.

Sayfa Yükleniyor...