"Milli takım benim için sürpriz oldu"

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, A Milli Basketbol Takımı'nın başına geçmeyi beklemediğini ve kendisi için sürpriz olduğunu söyledi.

NTV Spor 16.05.2022 - 20:59
Son Güncelleme: 16.05.2022 - 21:00
"Milli takım benim için sürpriz oldu"

ve A Milli Takımı'nın başantrenörü , THY EuroLeague Final-Four öncesinde beIN Sports'a açıklamalarda bulundu.

Orhun Ene'nin A Milli Takım'dan ayrılmasını beklemediğini dile getiren Ergin Ataman, "Milli takım benim için sürpriz oldu. Sezon ortasında bir değişiklik olacağını beklemiyordum açıkçası ama bizim mesleğimiz bu. Sezon içerisinde görev değişimleri olabiliyor. Böyle bir değişiklik olmasına karar vermiş Türkiye Basketbol Federasyonu. Orhun Ene ayrıldıktan sonra ilk teklifi bana getirdiler. Bunu kabul etmemezlik olmazdı." ifadelerini kullandı.

▶ BASKETBOL HABERLERİ

2021 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Takım'ın madalya şansını da değerlendiren tecrübeli antrenör, "Daha önce de görev almıştım ve yeni bir jenerasyon başlamıştı. Benim hedefim o jenerasyonla devam etmekti ancak benim dışımda bazı sebeplerden dolayı devam etmemiştim.

Aradan 5 yıl geçti ve oyuncuların hepsi olgunlaştı. Milli takımın çok iyi bir kadrosu olduğuna ve Avrupa Şampiyonası'nda madalya almasına, hatta şampiyon olması gerektiğine inanan bir yapım var. Bu görevi zevkle kabul ettim. Milli takım ülke basketbolunun kremasıdır. Milli takım herkesin sahiplendiği bir yapıdır.

Büyük bir stres benim olacak benim için ancak Shane Larkin, Şehmus bir maçtan çıkıp diğer maça giriyorsa antrenör olarak benim de en iyisini yapmam gerekiyor."

Sayfa Yükleniyor...