"Milli Takım için oynamak benim için bir onur"

Anadolu Efes’in rekortmen yıldızı Shane Larkin, Fanatik'ten Gökhan German'a verdiği röportajda Milli Takım forması giyme ihtimali ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

NTV Spor

19.12.2019 - 11:16

Cuhmurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Efes forması giyen başarılı oyuncu Shane Larkin için, "Böylesine başarılı bir oyuncuyu Milli Takım’da görmek isteriz" ifadelerini kullanmıştı. 

Larkin ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerine karşılık bir teşekkür mesajı paylaşmıştı.

'Cumhurbaşkanı’nın seni Milli Takımın bir parçası olarak görmesiyle ile ilgili hislerin neler?' sorusuna cevap veren Larkin, "İnanılmaz onur duydum. Televizyonda benimle ilgili çıkıp konuşması, adımı söylemesi ve beni Milli Takım’da görmek istediğini belirtmesi oldukça gurur verici bir durum. Bu kesinlikle üzerinde düşüneceğim bir konu. Duyduğum kadarıyla, Cumhurbaşkanı tüm spor dallarını seviyor, takip ediyor ve onun benimle ilgili düşünceleri, bana güvenmesi ve benim yeteneklerimle Milli Takıma katkı sağlayacağıma inanması büyük bir gurur. Bunun için gerçekten çok minnettarım. Bu olay sonrası arkadaşlarımı ve ailemi aradım. Ben, Amerika Birleşik Devletleri’nde yetiştim. Ohio eyaletinde Cincinnati adlı küçük bir şehirde büyüdüm ve sonrasında Orlando’ya taşındım. Bunlardan dolayı hayatımın hiçbir döneminde Türkiye’de profesyonel şekilde basketbol oynayacağımı ve sonrasında da o ülkenin Cumhurbaşkanı’nın benim hakkımda onur verici şeyler söyleyeceğini hiç düşünemezdim. Gerçekten çok özel bir andı. Daha önce de söylediğim gibi bu çok büyük bir gurur benim için ve ayrıca benim için daha iyi oynamaya, kendimi geliştirmeye motive eden bir durum." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...