Millilerimiz, Hırvatistan'a kaybetti

NTV Spor ve NTVSpor.net'ten canlı yayınlanan mücadelede Millilerimiz, U19 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda yarı finalde Hırvatistan'a 91-56 kaybetti. Türkiye, Yunanistan ile saat 18:15'te üçüncülük maçına çıkacak.

NTV Spor 04.07.2015 - 20:18

FIBA 19 Yaş Altı Erkekler Dünya Basketbol Şampiyonası'nda mücadele eden Türkiye, yarı finalde Hırvatistan'a 91-56 mağlup oldu.
     
Yunanistan'ın Girit adasında düzenlenen şampiyonada, mücadeleye iyi başlayan Hırvatistan, Arapovic ile pota altından üst üste bulduğu sayılarla Türkiye karşısında ilk 5 dakikayı 11-6 önde geçti. Milliler, kalan dakikalarda rakibi karşısında iyi savunma yapamayınca Hırvatistan karşısında ilk periyodu 22-12 geride kapattı.
     
İkinci çeyreğe Türkiye, 6-0'lık seriyle başlamasına rağmen savunmada yetersiz kaldı. Hızlı hücumlarda Zubac ve Arapovic ile sayılar bulmaya devam eden Hırvatistan, aradaki farkı daha da açarak ilk yarıyı 44-28 önde kapattı.
     
Farkın açılması nedeniyle morali bozulan ve çok fazla top kaybı yapan Türkiye karşısında üçüncü periyotta oyunun kontrolünü tamamen ele alan Hırvatistan, Slavica ile bulduğu sayılarla son çeyreğe 72-45 önde girdi.
     
Son periyotta oyun disiplininden kopan Türkiye karşısında dış atışlarla sayılar bulan Hırvatistan, rahat bir oyununun ardından mücadeleyi 91-56 kazanarak finale yükseldi. Hırvatistan finalde, yarı finalde Yunanistan'ı deviren ABD ile karşılaşacak.

HIRVATİSTAN - TÜRKİYE: 91-56
Salon:
Heraklion Arena
Hakemler: Michael Weland (Kanada), Piotr Pastusiak (Polonya), Roberto Vazquez (Porto Riko)
Hırvatistan: Filipovic, Bozic, Slavica, Zubac, Arapovic, Kapusta, Majcunic, Badzim,  Vranes,  Bender, Zizic,  Karacic
Türkiye: Berk Uğurlu, Tolga Geçim, Furkan Korkmaz, Ege Arar, Egemen Güven, Yiğit Arslan, Doğuş Özdemiroğlu, Okben Ulubay, Kadir Bayram, Oğulcan Baykan, Ayberk Olmaz, Mehmet Alemdaroğlu
     
1. periyot: 22-12
Devre: 44-28
3. periyot: 72-45

Sayfa Yükleniyor...