Millilerin rakibi Slovakya oldu!

Ülkemizde düzenlenen 2013 Ümit Kızlar Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye, F Grubu ikinci tur son maçında Fransa'yı 38-32 mağlup etti ve çeyrek finalde Slovakya ile eşleşti.

NTV Spor 11.07.2013 - 00:05

2013 Ümit Kızlar Avrupa Basketbol Şampiyonası F Grubu'nda Türkiye, ikinci tur son maçında yenilgisiz Fransa'yı 38-32 mağlup ederek, çeyrek finale çıktı.
     
Türkiye'nin çeyrek finaldeki rakibi E grubu üçüncüsü Slovakya oldu. Milliler ile Slovakya arasındaki karşılaşma, 12 Temmuz Cuma günü, saat 20.45'te, Tekkeköy Yeni Yaşardoğu Spor Salonu'nda oynanacak.
     
Atatürk Spor Salonu'nda yapılan E grubundaki maçta ise Sırbistan, Hollanda'yı 60-39  mağlup etti.
     
12 Temmuz Cuma günkü diğer çeyrek final eşleşmeleri ise söyle:

14.00 İtalya - Sırbistan
16.15 Fransa - Beyaz Rusya
18.30 İspanya - Rusya
20.45 TÜRKİYE - Slovakya
     
Çeyrek finale çıkamayan Yunanistan, Hollanda, İsveç, Almanya ise klasman maçları oynayacak.

TÜRKİYE-FRANSA: 38-32
Salon:
İlkadım Yaşar Doğu Spor Salonu
Hakemler: Tomislav Vovk (Hırvatistan), Radomir Vojinovic (Makedonya), Vladyslav Isachenko (Ukrayna)
Türkiye: Olcay 2, Merve 2, Büşra, Cansu, Ayşe 9, Pelin 10, Özge 4, Elif 2,  Tilbe 2, Gizem 7
Fransa: Bernies 5, Bouzenna, Niamke 4, Adjutor, Stievenard, Nayo 4, Cheveugeon 8, Gallio 3, Ousfar, Barthelemy, Diallo 4, Mbuyamya 4
1. periyot: 5-12
Devre:  18-17
3. periyot: 22-21

"İTALYA YENİLGİSİNDEN DOLAYI OYUNCULARIM UYUYAMADI"
Ümit Kız Milli Takım Başantrenörü Aziz Akkaya,  "İtalya yenilgisi nedeniyle oyuncularımız gece boyunca uyuyamadı. Fransa galibiyeti bizim için çok önemli'' dedi.
     
Milli takımın F grubunu ikinci sırada tamamlamasının ardından açıklamada bulunan Akkaya, çok zorlu bir grupta yer aldıklarını ve yıprandıklarını söyledi.
     
Çapraz gruptan gelen Slovakya ile eşleştiklerini belirten Akkaya, "Şimdi onlarla karşılaşacağız. Seyirci desteği bizim için çok önemli. Şayet şampiyon olacaksak herkesi yenmeliyiz. İtalya yenilgisi sonrası ayağa kalkmayı başardık. Oyuncularımi gece uyuyamadı ve çok üzüldüler. Saat 4'e doğru biz uyuduk. Bu arada tüm ekibime teşekkür ediyorum. Çok iyi çalıştılar ve mükemmel bir şekilde hazırlandılar. Ayrıca sağlık ekibimize de teşekkür ediyorum. Ancak en başta oyuncularımı kutluyorum. İki takım da birbirini çok iyi tanıyor. Daha önce iki kez yendiğimiz rakibe karşı oynadık ve onları bir kez daha yendik. Artık ekol olma yolunda ilerliyoruz." dedi.
     
Güçlü bir takıma karşı galibiyet aldıklarını belirten oyuncu Pelin Bilgiç ise  "Önemli olan bundan sonra oynayacağımız üç maçı da kazanmak. Grubu lider olarak tamamlamak istiyorduk ama bu da güzel. Şimdi Slovakya ile çeyrek finalde karşılaşacağız. O maçı mutlaka kazanmalıyız. Hepimiz kazanmayı çok istiyoruz. Her gün farklı bir oyuncu çıkıyor ve skoru taşıyor. O nedenle bir şey söylemeye gerek yok. Bu, bir takım oyunu"  ifadesini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...