Okul: Rahat bir gruptayız

Yıldız Kız Basketbol Milli Takımı Antrenörü Fırat Okul, 2012'de Macaristan'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda Macaristan, Belçika ve İsveç ile A Grubu'nda yer almalarını, ''iyi bir kura'' olarak değerlendirdi.

NTV Spor 05.12.2011 - 19:10

Yıldız Kız Basketbol Milli Takımı Antrenörü Fırat Okul, yaptığı açıklamada, rakip ülkeleri tanıdıklarını belirtti.

Okul, ''Geçtiğimiz sene Belçika ikinci olurken, İsveç sekizinci, Macaristan ise ilk sekiz dışında kaldı. Baktığımız zaman bu yaş grubu için 'iyi veya kötü bir gruptayız' demek erken olur. Ancak şunu söyleyebilirim, ekol olarak biz biraz daha rahat bir gruptayız gibi gözüküyor. Çapraz grubumuza baktığımız zaman Slovakya, Rusya ve Sırbistan ekolleri var. Bunlarda bizim için önemli. Şu an konuşmak için erken olmasına rağmen iyi bir kura diyebiliriz'' dedi.

Fırat Okul, bu yıl Avrupa Şampiyonası sonrasında Dünya Şampiyonası'nda da mücadele edeceklerini hatırlatarak, ''Bu jenerasyonlarda daha önceleri çalıştığım için gerekli tecrübeye sahibiz ve en iyi yerde olmak için mücadele edeceğiz. Avrupa Şampiyonası'nda öncelikle ilk sekiz içerisinde yer almak ve devamında da madalya mücadelesi vermek istiyoruz. Dünya Şampiyonasında ilk olarak 2010 yılında benim başında bulunduğum takım mücadele etmişti. O zaman tecrübesizdik ancak şimdi daha tecrübeliyiz ve hedeflediğimiz yerde olmak istiyoruz'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...