Potanın Perileri olimpiyat hazırlığında

FIBA Kadınlar 2012 Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Takım'da hazırlıklar sürüyor.

NTV Spor 16.05.2012 - 15:49

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılabilmek için 25 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Kadın Basketbol Takımı, yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda başantrenör Ceyhun Yıldızoğlu yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda milliler, kondisyon çalışmasının ardından taktik çalıştı.

Milli oyuncu Şaziye İvegin, antrenmandan önce yaptığı açıklamada, elemelere en iyi şekilde hazırlanacaklarını belirterek, ''Hedefimiz son maça kalmadan 3'te 3 yaparak olimpiyat vizesini almak ve bu mutluluğu ülkemize yaşatmak. Biz, Avrupa ikincisi olmuş bir takımız ve genelde bu tip turnuvalarda Avrupa'dan gelen takımların başarılı olduğunu görüyoruz. Güçlü geliyoruz ve takım olarak da inancımız tam'' dedi.

Esmeral Tunçluer de çok ciddi bir hedefe doğru yürüdüklerini vurgulayarak, ''Bu bilinç ve istekle çalışmalarımıza başladık. Takım olarak hedefimize konsantre olduk. Hepimizin en büyük hayali olimpiyatlara katılabilmek. Biz hem ekip, hem de güç olarak bu hedefi yakalayabilecek bir yapıya sahibiz. İnşallah hazırlık dönemini sakatsızlıkla geçiririz ve grubumuzdan çıkma başarısını göstererek, ülkemizi olimpiyatlarda temsil etme başarısını gösteririz'' dedi.

A Milli Takım, yarın yapacağı antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

Sayfa Yükleniyor...