Potanın Perileri toplandı

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılabilmek için 25 Haziran-1 Temmuz'da Ankara'da düzenlenecek FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Kadın Basketbol Takımı, hazırlıklarına başladı.

NTV Spor 14.05.2012 - 20:56

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılabilmek için 25 Haziran-1 Temmuz'da Ankara'da düzenlenecek FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Kadın Basketbol Takımı, hazırlıklarına başladı.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda tam kadro olarak gerçekleştirilen antrenmanın başında basın mensuplarına görüntü verildi. Antrenmanda çeşitli testlerden geçirilen oyuncuların, daha sonra kondisyon ağlıklı bir çalışma yaptığı bildirildi.

Antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplandıran A Milli Takım Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, geçen yıl Avrupa Şampiyonası'nda elde ettikleri ikincilik derecesinin, kendilerine olimpiyat elemelerinde mücadele etme hakkı sağladığını dile getirerek, ''Ankara'da oynayacağımız elemelerde bütün maçlarımızı kazanarak olimpiyatlara gitmeyi istiyoruz. Bunu yapacak güce sahibiz. Oyuncularımız motivasyon açısından hazırlar'' dedi.

Elemelerde A Grubu'nda Japonya ve Porto Riko ile mücadele edeceklerini hatırlatan Yıldızoğlu, ''Japonya'nın iyi bir takım olduğunu biliyoruz. Biz de ne olduğumuzu bilen, Avrupa'da ikincilik kürsüsüne çıkan bir takımız. Ben oyuncularıma güveniyorum. Olimpiyatlara gidebilmek adına Ankara'da gereken her şeyi yapıp, hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum'' diye konuştu.

Yıldızoğlu, Türk vatandaşlığına geçerek ay-yıldızlı forma için ter dökecek Kuanitra Holingsvorth'ün takıma katkı sağlayacağına inandığını belirterek, ''Biz bu devşirmeyi, takımda yeteri kadar uzun oyuncumuz olmadığı ve olası bir sakatlık durumuna karşı yaptık. Şu anlaşılmamadır ki, Nevin Kristen Nevlin yetersiz, onun için yapıldı. Kesinlikle bu düşünülmedi. Oyuncuyu devşirirken, şimdiye kadarki basketbol kariyeriyle birlikte genel ahlakını, tavırlarını ve bu takıma adapte olup olmayacağını araştırdık. Bunun karşılığında çok olumlu, düzgün bir insan olduğunu bildiğimiz Kuanitra Holingsvorth'ü devşirmeye karar verdik. En iyi 12 kişi ile olimpiyatlardaki yolumuza devam edeceğiz.'' diye konuştu.

IŞIL: KALİTELİ VE İYİ OYUNCULARDAN KURULU BİR EKİBİZ
Milli oyuncu Işıl Alben, geçen yıl Avrupa Şampiyonası'nda önemli bir başarı elde ettiklerini dile getirerek, ''Elemelerde çok önemli maçlar oynayacağız. Biliyorsunuz takım sporlarında voleybolcularımız bir ilki başardı. Biz de olimpiyatlara gitmeye çok yakınız. Kaliteli ve iyi oyunculardan kurulu bir ekibiz. Çok  iyi hazırlanıp, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz'' dedi.

Işıl Alben, milli takımdaki oyuncuların uzun süredir birlikte oynadığını kaydederek, ''Takıma yeni katılan genç oyuncular var. Onların da kısa sürede adapte olacağını düşünüyorum. Grubumuzda Japonya, Porto Riko'ya göre biraz daha güçlü bir takım. Biz basketbol olarak üst düzeydeyiz. Orada istediğimiz basketbolu oynarsak, bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. İkisini de yenebilecek güce sahibiz'' ifadelerini kullandı.

NEVRİYE YILMAZ: ELEMELERİ BAŞARIYLA GEÇMEK İSTİYORUZ
A Milli Takım'ın tecrübeli oyuncularından Nevriye Yılmaz, iyi bir hazırlık dönemi geçirerek, elemeleri başarıyla geçmek istediklerini anlatarak, ''Ülke kadın basketbolu istikrarı açısından ve olimpiyat gibi bir organizasyona katılabilme adına elemeleri geçmemiz gerekiyor. Biz de bunun bilincindeyiz. Hazırlık sürecini iyi değerlendirip, Ankara'da oynayacağımız elemeleri başarıyla geçmek istiyoruz. Türkiye'nin olimpiyatlara götüreceği ikinci kadın takımı olmak istiyoruz. O yüzden bizim için ayrı bir önem taşıyor'' diye konuştu.

Elemelerin Ankara'da yapılacak olmasının kendilerine avantaj sağlayacağını anlatan Nevriye, ''Kendi evimizde oynamamız bizim için önemli. Takımda moral ve motivasyon çok iyi. Kimsede ciddi bir sakatlık durumu yok. Yeni bir devşirme arkadaşımız katıldı aramıza. O da çok iyi bir oyuncu. İnşallah bize iyi uyum sağlar ve katkı verir. Umarım daha güçlü katılacağımız elemelerde başarılı olur, olimpiyatlara gideriz.'' dedi.

Şaziye İvegin de olimpiyatlara gidebilmek için Ankara'daki elemelerde başarılı olmaları gerektiğini anlatarak, ''Hedefimiz olimpiyatlara gitmek. Bu yolda Porto Riko ve Japonya'yı geçtikten sonra, diğer gruptan gelecek rakibimizi yenmek zorundayız. Her anlamda güçlü bir ekibiz. Geçen sene Avrupa Şampiyonası'nda bunu gösterdik. İnşallah aynı başarıyı Ankara'da da gösterip, olimpiyatlara gideriz'' dedi.

Bahar Çağlar ise elemeleri başarıyla geçerek, olimpiyatlara gitmek istediklerini dile getirdi.

A Milli Takım, yarın yapacağı antrenmanla hazırlıklarını sürdürecek.

Sayfa Yükleniyor...