Semih: İddialar tamamen hayal ürünü

Beko Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Milangaz'ın milli basketbolcusu Semih Erden, 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesinde kaptan Hidayet Türkoğlu'nun ''Seni istemiyoruz'' dediği için A Milli Takım ile bağlarını kopardığı yönündeki haberin doğru olmadığını açıkladı.

NTV Spor 28.09.2011 - 20:50

Beko Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Milangaz'ın milli basketbolcusu Semih Erden, hakkında çıkan haberleri yalanladı.

Semih, Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF) internet sitesine yaptığı açıklamada, bugün bir gazetede ''Seni İstemiyoruz'' başlığıyla yayımlanan ve milli takım aday kadrosundan sakatlığı nedeniyle çıkarıldıktan sonra TBF Başkanı Turgay Demirel'in konuya müdahale etmesi sonucu yeniden kampa çağrıldığı, ancak Hidayet'in ''Takım olarak seni aramızda görmek istemiyoruz'' demesi üzerine milli oyuncunun ''12 Dev Adam'' ile bağlarını kopardığı yönündeki haberi yalanladı.

Hidayet Türkoğlu ile aralarında kırgınlık, tatsızlık olmadığını vurgulayan Semih, ''Milli takımdan ayrılma sebebimin Hidayet ağabey değil, sakatlıklarım olduğunu herkes biliyor. Böyle bir haberin çıkması beni çok üzüyor. Bitmiş bir olay, tekrar bir şeyleri gündeme getirmek hoş değil. O yüzden söylenecek pek fazla şey yok. Benim anlatmak istediğim Hidayet ile aramızda bir problem olmadığı. Kendisinin de söylediği gibi aramızda ağabey-kardeş ilişkisi var. Dolayısıyla iddialar tamamen hayal ürünü'' dedi.

Avrupa şampiyonasından sonra milli takımla ilgili çıkan yıpratıcı haberlerle ilgili bir soru üzerine Semih Erden, ''Herkes derece bekliyordu. Bize de yakışan oydu, derece almamız gerekiyordu ve o güce sahiptik. Ama sonuçta bu bir turnuva ve favoriler de bazen başaramıyor. Orada olmadığım için detayları tam olarak bilmiyorum. Bu haberler
 tamamen hayal ürünü, yıpratmak için yapılıyor ama milli takımı neden yıprattıklarını da anlamış değilim. Adı üstünde; milli formayı giyiyor ve Türk bayrağı için savaşıyorsun. Milli takımı ve oyuncularını kesinlikle rahat bırakmak gerekiyor. Çünkü seneye bizim için yeni bir sayfa açılacak.'' diye konuştu.

 Semih Erden, çok ağır ameliyatlar geçirmesine rağmen milli takım kampına katılarak, elinden geleni yaptığına da değinerek, ''Milli takım ile 25-30 günlük bir kamp geçirdim. Hem sağlığım hem de şampiyonaya yetişmem için çok ciddi çalışmalar yapıldı. Ama sonunda gördük ki ağrılarım tekrar başladı. Omzuma bir darbe aldım ve yeniden ağrı hissettim. NBA'deki doktorlarım 6 ay oynamama raporu vermişti. Ama ben 3 aydan sonra başladım ve elimden geleni yaptım. Şu anda kasığımda ufak bir sıkıntım var, omzum daha iyiye gidiyor. Umarım yeni takımımla savaşmaya başlarım.'' ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...