Ümit Milliler'den bronz madalya!

Samsun’da düzenlenen Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası'nda ay yıldızlılar bronz madalyanın sahibi oldu. Üçüncülük maçında milli takımımız Belarus'u 53-38 mağlup etti. Final maçında İtalya'yı 59-53 deviren İspanya ise altın madalyayı müzesine götürdü.

NTV Spor 15.07.2013 - 00:29

Samsun'da düzenlenen Ümit Kızlar Avrupa Basketbol Şampiyonası, düzenlenen ödül töreniyle tamamlanırken, Ay Yıldızlılarımız da bronz madalya kazanarak turnuvayı noktaladı.

Ümit Kız Milli Takımımızın üçüncülük maçı oynadığı ve Belarus'u mağlup ederek bronz madalyaya ulaştığı Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası, İspanya – İtalya finali ile tamamlanırken, İspanyollar 59-53'lük skorla Avrupa Şampiyonu oldu.

Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası'nda klasman mücadelelerinde günün ilk maçında Slovakya, rahat bir oyun sonrasında Sırbistan'ı 68-56'lık skorla mağlup ederken, bu sonuçla Slovakya şampiyonayı 7.sırada tamamladı. Sırbistan ise 8.olarak turnuvayı noktaladı.

Günün ikinci maçında ise Fransa, dördüncü periyottaki oyunuyla Rusya'yı 55-48'lik skorla mağlup ederek beşinciliği elde ederken, Ruslar ise altıncı oldu.

Ümit Kızlar Avrupa Şampiyonası'nın bronz madalya maçında Belarus ile karşılaşan Millilerimiz, rakibini 53-38 yenerek Avrupa Üçüncüsü oldu. Mücadelenin ilk dakikalarından itibaren kontrolü eline alan ve rakibinin yaptığı top kayıplarını iyi değerlendiren Ümit Kızlarımız, kontrolü de maç sonuna kadar elinde tutarak bir kez daha bronz madalyanın sahibi oldu.

Şampiyonanın final maçında ise İtalya ile İspanya takımları karşı karşıya geldi. Büyük bir çekişmeye sahne olan maçı 59-53 kazanan İspanyollar, Avrupa Şampiyonu unvanını alırlarken, İtalya ise gümüş madalya ile yetindi.

İspanya'ya şampiyonluk kupasını FIBA Sekreteri Kamil Novak ile İspanya Federasyon Başkanı Jose Luis Saez sunarken, gümüş madalya kazanan İtalya'ya ise Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ile Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel taktim etti..

Bronz madalyayla turnuvayı tamamlayan Ümit Kız Milli Takımımız ise madalyalarını TBF Başkanı Turgay Demirel ve TBF Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Julide Sonat'ın elinden aldı.

Turnuvanın En Değerli Oyuncusu seçilen İspanya'dan Astou Ndour'a ödülünü TBF AsBaşkanı Hüsnü Karagözoğlu sundu.

En Centilmen Takım seçilen İsveç'e ise Samsun Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Vekili İsmail Tekin ödülünü sunarken, turnuvanın en iyi beşine ise ödüllerini TBF Asbaşkanı Akın Suel verdi.

Sayfa Yükleniyor...