Ümitlerde şampiyona heyecanı

Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası'nda heyecan başlıyor. B Grubu'nda yer alan Türkiye ilk maçını Hırvatistan ile oynayacak.

NTV Spor 08.07.2013 - 12:18

Ümit Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası yarın Estonya'nın başkenti Tallinn'de başlayacak. Ümit Milli Takım'ın da mücadele edeceği şampiyona, 21 Temmuz Pazar günü sona erecek.
     
Ay-yıldızlılar, Avrupa Şampiyonası'nın ilk turunda B Grubu'nda Hırvatistan, İsveç, Ukrayna ve Karadağ ile mücadele edecek.
     
Milliler, yarın TSİ 18.00'de Hırvatistan ile karşılaşacak. Grubun diğer maçında ise Ukrayna ile Karadağ TSİ 20.15'te karşı karşıya gelecek.
     
Ümit Milli Takım, 10 Temmuz Çarşamba TSİ 13.30'da İsveç, 12 Temmuz Cuma TSİ 20.15'te Ukrayna, 13 Temmuz Cumartesi günü TSİ 15.45'te de Karadağ ile oynayacak. Milli takım, B Grubu'nu ilk 3 içinde bitirmesi halinde ikinci tura kalacak.
     
Millilerin Avrupa Şampiyonası kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Ramazan Tekin (Anadolu Efes), Hasan Sami Erdoğan (Anadolu Basket), Metin Türen, Merthan Mutlu (Darüşşafaka), Erbil Eroğlu (Erdemir), Buğrahan Tuncer (İstanbul Büyükşehir Belediyespor), Uğur Dokuyan (MG Spor), Berkay Candan (Olin Edirne), Bulut Altın, Tayfun Erülkü, Efekan Coşar (Pertevniyal), Samet Geyik (TOFAŞ).
     
GRUPLAR ŞÖYLE:

Avrupa Şampiyonası'nda 4 grupta toplam 20 takım mücadele edecek.
     
Gruplar ve takımlar şöyle:
     
A Grubu: Yunanistan, Almanya, Litvanya, Sırbistan, Gürcistan.
B Grubu: Türkiye, İsveç, Ukrayna, Hırvatistan, Karadağ.
C Grubu: Bulgaristan, Letonya, Rusya, İspanya, İsrail.
D Grubu: Çek Cumhuriyeti, Slovenya, Fransa, İtalya, Estonya

Sayfa Yükleniyor...