12 Dev Adam'ın rakipleri belli oluyor

Slovenya'da 4-22 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacak 2013 Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın kura çekimi, 18 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek.

NTV Spor 16.11.2012 - 20:16

Türkiye Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Slovenya'nın turistik mekanlarından biri olan Postonja Mağarası'nda TSİ 19.00'da yapılacak kura çekimine, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, erkek milli takımlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Harun Erdenay, Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş ve Dış İlişkiler Sorumlusu Emir Turam katılacak.
        
TÜRKİYE 5. TORBADA YER ALIYOR
Kura çekimine katılacak 24 takım, 6 torbaya ayrıldı. Türkiye kuraya 5. torbadan katılıyor.

Ev sahibi Slovenya'nın yanı sıra 2012 Londra Olimpiyatları'nda ve Olimpiyat Elemeleri Turnuvası'nda şampiyonaya katılmayı garantilemiş olan Makedonya, Fransa, Büyük Britanya, Yunanistan, Litvanya, Rusya ve İspanya takımları ilk 2 torbada yer alacak.

Diğer takımlar ise 2013 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ndeki performanslarına göre sıralandılar. Grup maçlarını namağlup tamamlayan İtalya, Hırvatistan, Almanya ve Karadağ üçüncü torbada yer alırken, grupları 6 galibiyet ve 2 mağlubiyetle kapatan Finlandiya, Polonya, Ukrayna ve Bosna Hersek takımları da dördüncü torbaya yerleşti. Türkiye ise Gürcistan, Belçika ve Letonya ile
birlikte beşinci torbada yer buldu. Altıncı ve son torbada ise Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, İsrail ve İsveç takımları sıralandılar.
        
Kura çekiminde torbalar şu şekilde olacak:
1. Torba   2. Torba    3. Torba     4. Torba     5. Torba   6.Torba
İspanya    Litvanya    İtalya       Finlandiya   Gürcistan  Çek Cumhuriyeti
Fransa     Yunanistan  Hırvatistan  Polonya      Belçika    Sırbistan
Rusya      Slovenya    Almanya      Ukrayna      Letonya    İsrail
Makedonya  B.Britanya  Karadağ      Bosna Hersek Türkiye    İsveç

 

Sayfa Yükleniyor...