"3'te 3 yapmak istiyoruz"

Banvit Genel Menajeri Turgay Çataloluk, arka arkaya elde ettikleri iki galibiyetin ardından Spor Toto Basketbol Ligi'nde yarın Royal Halı Gaziantep'le yapacakları mücadeleyi de kazanmak istediklerini söyledi.

NTV Spor 30.10.2015 - 17:05

Banvit Genel Menajeri Turgay Çataloluk, üst üste yaptıkları deplasman maçlarında, ligde Anadolu Efes'i (87-86), ULEB Avrupa Kupası D Gurubu'nda da Romanya'nın Steaua CSM Eximbank takımını (78-64) yendiklerini hatırlattı.
     
ULEB Avrupa Kupası'nda ilk iki hafta kaybettikten sonra elde ettikleri bu galibiyetin önemli olduğunu dile getiren Çataloluk, "Basketbolda mücadele etmediğiniz ve yeterli konsantrasyonda olmadığınız gün, her takım her takımı yenebilecek duruma geliyor. Dolayısıyla tüm maçlara aynı ciddiyetle konsantre olmak zorundayız. Oyuncuların konsantrasyonlarının ve motivasyonlarının düştüğü noktada ise devreye seyircimizin girmesini ve itici güç oluşturmasını bekliyoruz" diye konuştu.
     
Spor Toto Basketbol Ligi'nde de kolay maç olmadığını vurgulayan Çataloluk, şunları kaydetti:
     
"Yarın sahamızda Royal Halı Gaziantep'i konuk edeceğiz. Arka arkaya kazandığımız iki maçtan sonra evimizde oynayacağımız bu karşılaşmadan da galip ayrılmak istiyoruz. İnanıyorum ki oynayacağımız maçta seyircimiz bizi yalnız bırakmayacaktır. Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu'ndaki maça tüm basketbolseverleri bekliyoruz."

Sayfa Yükleniyor...