Golden State Warriors'tan Klay Thompson'a 5 yıl için 190 milyon Dolar'lık maksimum kontrat

NBA'de son yılların en güçlü ekiplerinden Golden State Warriors, All Star guard'ı Klay Thompson'a 5 yıl için 190 milyon Dolar'lık maksimum kontrat teklif etmeye hazırlanıyor.

NTV Spor 28.06.2019 - 22:57

NBA'de bu sezon şampiyonluğu Toronto Raptors'a kaptıran Golden State Warriors, takımın önemli isimlerinden Klay Thompson'ı tutmak için harekete geçiyor. Genel Menajer Bob Myers'ın, Thompson'ın menajeri Greg Lawrence'a Pazar günü yerel saatle 06.00'da başlayacak serbest transfer döneminin başlamasının ardından 5 yıl için maksimum kontrat olan 190 milyon Dolar'lık teklif yapacağı kaydedildi.

ESPN televizyonunun haberine göre; NBA'in en iyi çok yönlü oyuncularından biri olarak gösterilen ve Golden State'in 5 NBA finaline çıkmasında, bunlardan 3'ünden şampiyonlukla ayrılmasında önemli pay sahibi olan Thompson, alacağı maksimum kontratla takımda kalacak.

KLAY THOMPSON'IN PERFORMANSI
Thompson, üst üste 7 sezonu en az 200 üçlük atışla tamamladı ve Stephen Curry'nin NBA rekorunu egale etti. Thompson, üst üste son 8 sezonda 3'lük atışlarda en az yüzde 40 isabet sağlarken; Curry'nin ardından en uzun seriyi yakaladı. Şidiye kadar 1,798 üçlük kaydeden Thompson NBA tarihinde ise 16. sırada bulunuyor.

NBA'in en istikrarlı isimlerinden biri olan Klay Thompson, Steve Kerr'in 2014'te coach'luğa gelişinin ardından sadece 25 maç (play-off'larda dahil) kaçırdı. Son 7 sezon her maç en az 30 dakika oyunda kalan 29 yaşındaki oyuncu, her sezon en az 70 maç oynadı. Thompson'la birlikte aynı performansı sadece James Harden, Damian Lillard ve Thaddeus Young sergiledi.

2011 draftında Warriors'ın 11. sıradan seçtiği Thompson, 5 kez All-Star'a seçildi.

Sayfa Yükleniyor...